apteka internetowa

Apteka internetowa – na co zwrócić uwagę?

E-apteki stają się coraz modniejsze i zyskują coraz więcej zwolenników. Nie tylko ze względu na wygodę zakupu, ale także na korzystną cenę. Nie zawsze jednak wiemy, czy dany lek pochodzi z legalnego źródła. Czy warto zdecydować się na zakup internetowy?- dowiesz się poniżej.

  1.  Jakie są zalety aptek internetowych?
  2.    Skąd wiemy, że dana apteka jest legalna?
  3.  Na co zwrócić uwagę, kupując w e-aptece?
  4.  Jaką aptekę internetową wybrać?

Jakie są zalety aptek internetowych?

Pierwszą zaletą jest ogromna wygoda. Nie musimy stać w kolejce, by na koniec dowiedzieć się, że nasz lek nie jest dostępny. Drugą zaletą jest oszczędność czasu i możliwość dokładnego sprawdzenia składu ulotki bez zakupem. Wiemy dzięki temu, co wybieramy i możemy porównać łatwo ceny i wybrać najkorzystniejszy produkt. W magazynie internetowym można znaleźć tysiące produktów, które szybko dotrą prosto pod nasze drzwi. W przypadku chorób intymnych czy osobistych nie musimy wstydzić się przy kupnie. W aptece internetowej nie możemy kupić leków na receptę, ale wszelkiego rodzaju dermokosmetyki, suplementy diety czy preparaty wzmacniające odporność. Rynek aptek internetowych podlega ciągłemu rozwojowi i zakup przez internet jest coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Skąd wiemy, że dana apteka jest legalna?

Od 2015 roku legalnie działającą apteka musi mieć logo wspólne dla wszystkich członków Unii Europejskiej, które jest linkiem do strony Centra Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Można tam odnaleźć wszystkie dane wybranej apteki oraz zgłoszenie do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Innym warunkiem jest posiadanie stacjonarnego punktu odbioru z profesjonalnym personelem. Na stronie powinien znajdować się dokładny adres placówki oraz logo. Apteka internetowa powinna także posiadać telefoniczny dyżur ekspertów, którzy doradzą nam, jaki lek wybrać.

Warto sprawdzić, czy apteka posiada dane właściwego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Jeśli znajdziemy te wszystkie dane, możemy z pewnością skorzystać z usług danej apteki bez obaw o oszustwo i nieznany skład produktów.  

Na co zwrócić uwagę, kupując w e-aptece?

Warto zwrócić uwagę, jakie leki są sprzedawane w danym miejscu. Legalne apteki posiadają asortyment z ponad tysiącem preparatów. Także zbyt niskie ceny powinny wzbudzić nasza czujność. Jeśli na stronie nie ma podanego telefonu lub tylko telefon komórkowy, nie powinniśmy decydować się na kupno. Jeśli nie możemy się dodzwonić lub obsługa nie może odpowiedzieć na pytanie, dotyczące stosowania produktu, to na pewno mamy do czynienia z oszustami. Legalna apteka internetowa oferuje wiele możliwości kontaktu, mejlowo, telefonicznie, czy używając innych platform.

Jaką aptekę internetową wybrać?

Jedną z godnych polecenia jest https://www.nowafarmacja.pl/. Istnieje ona od 2006 roku i posiada ponad 100 aptek stacjonarnych. Od 2011 firma rozpoczęła sprzedaż internetową, dysponując wieloma specjalistami, którzy służą pomocą telefoniczne lub mailowo. Na stronie sprzedano już ponad 275 tysięcy produktów. Apteka została także trzykrotnie wyróżniona przez serwis Opineo.pl w kategorii Artykuły medyczne w prestiżowych Rankingach Sklepów Internetowych. Poza tym na stronie można znaleźć także artykułu napisane przez specjalistów.

Zakupy w internecie są bardzo wygodne i pozwalają oszczędzić czas i pieniądze. Jednak warto nie ryzykować zdrowia i wybrać sprawdzoną aptekę internetową.