SUV

Czy opłaca się kupić używanego SUV-a?

Moda na SUV-y trwa już od wielu lat – na razie nie zanosi się na to, aby miała przeminąć. Auta łączące cechy samochodów osobowych i terenowych cieszą się wśród kierowców niesłabnącą popularnością – sprawne egzemplarze są jednymi z najbardziej poszukiwanych aut na rynku wtórnym.

Komfortowa jazda

SUV-y to duże i przestronne samochody, w których kierowca i pasażerowie mają sporo miejsca. Oczywiście wszystko zależy tu od konkretnego modelu, niemniej jednak pod tym względem SUV-y wypadają dużo lepiej niż standardowe auta osobowe. O wysokim komforcie jazdy decyduje również lepsza widoczność – zdecydowanie łatwiej prowadzi się samochód, z którego bardzo dobrze widać drogę z przodu oraz to, co dzieje się po bokach. Wysokie zawieszenie okazuje się nieocenione przy dłuższych podróżach.

Możliwość pokonywania trudności

Jednym z kluczowych powodów, dla których klienci salonu Autoplaza często wybierają SUV-y, jest możliwość łatwiejszego radzenia sobie na trudnych nawierzchniach oraz z przeszkodami. W porównaniu z klasycznymi osobówkami SUV-y mają znacznie wyższy prześwit, w związku z czym pokonywanie dziur na drogach, wysokich krawężników czy błota przysparza mniej kłopotów. Poza tym w takich sytuacjach SUV-y są bezpieczniejsze, ponieważ spada ryzyko awarii. Niektóre modele mają w standardzie napęd 4×4, w innych zaś trzeba za ten element dodatkowo zapłacić – mając na uwadze, w jakich warunkach użytkowany będzie pojazd, wydatek się opłaca.

Wielozadaniowość

SUV-y są samochodami wielofunkcyjnymi. Auta takie jak np. Ford Kuga odznaczają się na tyle uniwersalnym charakterem, że można się nimi wybrać zarówno na rodzinną uroczystość, jak i biznesowe spotkanie czy na urlop. Wyróżniają się nowoczesną i modną stylistyką odpowiadającą aktualnym trendom na rynku motoryzacyjnym. Są wyposażone w szereg udogodnień, które w wielu innych samochodach są płatne extra – tu natomiast znajdują się w standardzie. Do tego dochodzi szeroki wybór, jeśli chodzi o wersje nadwozia i wyposażeniowe. Trzeba jednak pamiętać, że SUV-y są droższe w utrzymaniu.