doczepiane włosy

Czym jest doczepianie włosów?

Doczepianie włosów jest estetycznym zabiegiem mającym na celu zagęszczenie albo przedłużenie włosów. Przeznaczony przede wszystkim dla osób, które posiadają za rzadkie albo za krótkie włosy i chcą w ekspresowym tempie zmienić swój wizerunek poprzez wydłużenie, albo dodanie włosów. Zabieg doczepiania włosów jest popularny przede wszystkim wśród Pań, jednak i Panowie też nie rzadko korzystają z tego rozwiązania. 

Klient ma możliwość, czy chce skorzystać z opcji wykorzystującej włosy naturalne lub też syntetyczne (wykonane ze sztucznych składników). Oba typy włosów różnią się właściwościami. Włosy syntetyczne są trochę tańsze od ich naturalnego odpowiednika, ale przy okazji cechują się nienaturalnym połyskiem oraz niższą odpornością na wysokie temperatury.

Metody doczepiania włosów

Istnieją następujące metody doczepiania włosów: 

  • Metoda clip-in – najtańsza metoda przedłużania włosów. Opiera się na doczepieniu za pomocą klipsów pasm włosów do naturalnych włosów. Znakomicie nadaje się na jednorazowe eventy, takie jak np. wesela, czy też innego rodzaju imprezy. Nie wymaga wizyty u fryzjera.
  • Metoda flip-in – metoda ta opiera się na wydłużeniu i zagęszczeniu fryzury za pomocą nałożenia na głowę taśmy, którą na głowę zakładamy z wykorzystaniem bezbarwnej i niewidzialnej żyłki. Doczepy flip-in idealnie wkomponowują się w układ włosów. Nadają się do wielokrotnego użytku i co równie ważne, można je nosić praktycznie przy każdej okazji. Nie obciążają naturalnych włosów. Metoda ta nie wymaga wizyty u fryzjera.
  • Half-wig – pół peruki, popularne wśród mężczyzn. Stanowią one doskonałą alternatywę dla pokrywających całą powierzchnię głowy peruk. Możemy skorzystać, kiedy chcemy np. zagęścić przerzedzające się włosy, a także zakryć łysinę w konkretnym miejscu.
  • Kucyki doczepiane – świetna opcja na błyskawiczne zagęszczenie swoich włosów bez zbędnej ingerencji w strukturę włosów. Możliwe są dwie opcje: kucyki syntetyczne na klipsie oraz kucyki syntetyczne na pierścieniu. Łatwe w obsłudze, samo założenie zajmuje zaledwie kilka chwil.
  • Tupet – wykonane z naturalnych włosów idealnie nadaje się do takich sytuacji jak przerzedzone włosy, łysina, zakola etc. Łatwe w obsłudze, założenie trwa dosłownie moment. Znakomita alternatywa dla peruk oraz przeszczepu włosów.

Zalety tego zabiegu

Zabieg doczepiania włosów niesie za sobą szereg korzyści, do których należą:

  • Niski koszt zabiegu w porównaniu do np. przeszczepu włosów
  • Błyskawiczne osiągnięcie zamierzonego efektu
  • Poprawa wyglądu pod względem wizualnym
  • Doczepiane włosy praktycznie nie obciążają tych naturalnych.