żylaki

Czym jest skleroterapia?

Skleroterapia uważana jest za złoty standard w leczeniu teleangiektazji oraz niewielkich żylaków. Technologia polega na iniekcyjnym daniu leku chemicznego do światła naczynia; jej celem jest osłabienie ściany żyły, spowodowanie sprawdzanego stanu zapalnego, natomiast w konsekwencji włóknienie oraz zarośnięcie naczynia. Zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych kończyn dolnych należy do przeważnie prowadzonych czynności flebologicznych. Na leczniczy oraz estetyczny rezultat zabiegu w znacznym stopniu oddziałuje skomplikowana anatomia układu żylnego.

Co to jest skleroterapia?

Skleroterapia określana popularnie ostrzykiwaniem żylaków jest najstarszą oraz najpopularniejszą spośród małoinwazyjnych technologii leczenia wewnątrznaczyniowego. To zabieg polegający na stosowaniu właściwej ilości środku (płynu z środkiem obliterującym) do powiększonych żył oraz pajączków. W medycynie jest niezwykle lubiana. Pomaga chorym z zaburzeniami żylnymi. Przeważnie wykorzystywana jest w ramach leczenia niewielkich żylaków czy śródskórnych poszerzeń żylnych.

W jaki sposób skleroterapia pomaga na żylaki?

By poznać zasadę oddziaływania skleroterapii, należy wpierw zrozumieć istotę tego, czym są żylaki. Żylaki występują, kiedy w efekcie rozmaitego typu wad ciśnienie krwi rośnie do za wysokiego stopnia. Wtedy krew rozciąga naczynia krwionośne od wewnątrz, wywołując ich nadmierne poszerzenie. Żylaki poznamy po określonym, ciemnoniebieskim odcieniu oraz krętej strukturze. Są widoczne pod skórą gołym okiem oraz przeważnie pojawiają się na nogach, gdyż za sprawą grawitacji tam ciśnienie jest zazwyczaj największe.

Zalety skleroterapii

Ogromną wartością skleroterapii jest jej wszechstronność oraz wielkość typów, z jakich każdy odpowiada danej potrzebie chorego. Poprzez specjalistów lubiana jest oczywiście za to i za ogromne bezpieczeństwo, choćby w wypadku złożonych zmian żylnych. Chorzy z kolei lubią brak bólu, nieinwazyjność zabiegu, dość niewielki wydatek wobec rezultatów, krótki czas zabiegu, jak i niedługi okres rekonwalescencji. Należy pamiętać o tymże, iż skleroterapia, to zabieg lekarski, jaki obniża zagrożenie dolegliwości żylnych oraz całego układu żylnego.

Zalecenia po zabiegu skleroterapii

Wprost po zabiegu poleca się chodzenie poprzez czas prawie 1-2 godzin. Niezwykle pozytywnie oddziałuje to na czas gojenia. Nie jest wskazane od razu wsiadanie do samochodu oraz dłuższa podróż. Noszenie rajstop oraz pończoch uciskowych o właściwym stopniu nacisku poleca się noszenie na stałe w czasie dnia, chociaż poprzez pierwszy miesiąc. 

Informacje na temat zabiegu oraz możliwości jego przeprowadzenia dostępne są na stronie https://www.drlesniak.pl/skleroterapia.