dieta

Dieta pudełkowa – czy warto? Czy jest opłacalna i zdrowa?

Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową? Czy jest ona zdrowa? Jakie są jej zalety i czy warto ją stosować w Twoim przypadku? Po przeczytaniu tego poradnika znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Zapraszam Cię do przyłączenia się do mnie! Nie próbuję na siłę narzucić Ci swojej oferty. Ma ona zupełnie inny cel. Rzetelna i rzeczowa analiza na temat opłacalności diety pudełkowej. Analiza ta nie powinna ograniczać się tylko do aspektu finansowego. Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej. Do szczegółów przejdziemy w ciągu kilku minut.

Dieta pudełkowa ma wiele zalet

Łatwo się o nią zahaczyć ze względu na aspekt zdrowotny, ale oferuje również wspaniały smak. To są właśnie zalety diety pudełkowej:

  • Niektórzy ludzie nie lubią gotować, podczas gdy inni lubią gotować. Jeśli należysz do tej drugiej kategorii, dieta pudełkowa może wybawić Cię od tego obowiązku. Jeśli jesteś pasjonatem gotowania, ale nie masz czasu lub siły na gotowanie, dieta pudełkowa będzie dla Ciebie wybawieniem.
  • Zamawiając posiłek pudełkowy wszystko staje się prostsze. Dostajesz dobrze przygotowane, pudełkowe jedzenie, które starcza na cały dzień. Nie musisz chodzić do sklepów, a przynajmniej nie chodzisz tam tak często. Mam tu na myśli sklepy spożywcze, warzywniaki, supermarkety i inne.
  • Jeśli nie gotujesz, nie potrzebujesz tak wielu produktów spożywczych. Oszczędzasz czas i energię, które możesz wykorzystać na spacer, surfowanie po Internecie, czytanie książki, ćwiczenia lub inne rzeczy, które lubisz.
  • Kolejną korzyścią z niegotowania jest to, że robisz mniej potraw. Nie musisz gotować tak dużo, więc nie musisz czyścić tak wielu garnków i innych naczyń. Choć powyższe korzyści są oczywiste, to jednak to dopiero początek. Prześledźmy, co dieta pudełkowa oferuje pod względem zdrowotnym.

Sprawdź: Wegetariańska, Sportowa, Eliminacyjna – Którą Dietę Pudełkową Wybrać?

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Jak najbardziej, przynajmniej w naszym przypadku, bo nie ręczymy za podejrzanie tanie i mało pewne cateringi, które zalewają rynek.

Jest bowiem kilka czynników, które stanowią fundament korzyści zdrowotnych danej diety pudełkowej. Poznaj je:

  • Dostawcy żywności – do tego, aby wyselekcjonować najlepszych dostawców dostarczających produkty najwyższej jakości, potrzeba dużego doświadczenia. Szczególnie gdy jest się w wielu województwach. A wiedz, że współpracujemy z lokalnymi dostawcami oraz rolnikami, którzy nie stosują środków ochrony roślin. Składniki potraw są u nas po prostu zdrowe i pełne wartości odżywczych. Nie idziemy tu na skróty.
  • Dyplomowani dietetycy – skoro catering dietetyczny i dieta pudełkowa, to ktoś musi czuwać nad składem każdego posiłku i jego kalorycznością, prawda? U nas są to dyplomowani dietetycy, którzy zresztą służą Ci pomocą – w zakładce kontakt podaliśmy numer telefonu, pod którym uzyskasz pomoc w wyborze optymalnej diety i jej wariantu.
  • Doświadczeni kucharze – dobra, mamy już produkty najwyższej jakości, znamy zalecenia dietetyka… możemy układać diety oraz menu! Ale żeby coś z tego wszystkiego wyszło, potrzebni są świetni kucharze. Serwujemy dania z kuchni całego świata, co potwierdza umiejętności kulinarne naszej ekipy. Odpowiednia obróbka żywności daje dodatkową pewność, że nie straci ona swoich właściwości.

Powyższe podstawy leżą po stronie cateringu dietetycznego. Ale wiedząc, co to jest dieta pudełkowa i na czym polega, pojawiają się pozytywne wnioski.

Czy dieta pudełkowa jest smaczna?

Zapewne dowiedziałeś się już o wielu zaletach pudełkowego planu żywieniowego. Być może jesteś przekonany, że warto go zamówić. Nie możesz jednak zapominać o aromacie i smaku potraw. W końcu jedzenie musi Ci smakować. Ten aspekt jest trudny do opisania, ponieważ każdy ma inny gust. Pozwól, że przypomnę Ci niektóre z wyżej wymienionych zalet: zdrowe produkty z najlepszych źródeł, doświadczeni kucharze i dietetycy, menu zawierające potrawy z całego świata. Z naszą dietą pudełkową nie będziesz się nudzić nawet przez kilka tygodni, miesięcy, czy dłużej (o ile wykupisz abonament). Dla każdego rodzaju diety dostosowujemy ilość kalorii do zmian w jadłospisie. Złota rada? Wypróbuj jedną z diet pudełkowych i zobacz, czy jest dla Ciebie.

Czy warto stosować dietę pudełkową?

Twój budżet będzie odgrywał główną rolę w podjęciu decyzji, czy warto stosować dietę pudełkową. Jest to często popełniany błąd. Chodzi o przeliczenie kosztów diety pudełkowej w porównaniu z zakupem produktów i samodzielnym przygotowywaniem posiłków. A to nie o to chodzi. Czy masz pewność, że Twoje posiłki są zdrowe i wysokiej jakości? Czy jesteś w stanie kontrolować ich kaloryczność i skład? Czy 5 przygotowanych posiłków gwarantuje, że nie podjadasz między nimi? Czy masz pewność, że zjadasz wszystkie zakupione produkty? Już samo to pytanie pokazuje, jak trudno jest osiągnąć uporządkowaną dietę pudełkową.

Wracając do podstaw, ile warta jest oszczędność czasu i wysiłku? Nie musisz gotować ani chodzić do sklepu. Oznacza to, że zużywasz mniej prądu, gazu, a także oszczędzasz pieniądze nie musząc jeździć tak daleko do sklepów, więc nie wydajesz tyle na paliwo. Znalezienie najlepszych produktów i stworzenie różnorodnego menu przy zachowaniu tego samego limitu kalorycznego może być trudne. My zajmiemy się tym wszystkim, dostarczając pyszne i zbilansowane jedzenie do Twojego domu każdego dnia. Pamiętaj o tych punktach, podejmując decyzję, czy warto stosować dietę pudełkową. Nawet jeśli spojrzysz na to z perspektywy finansowej, często taniej jest kupić i ugotować jedzenie samemu niż zamówić dietę pudełkową.