leczenie kanałowe

Dlaczego leczenie kanałowe zęba nie jest refundowane?

Gdy tylko pomyślimy sobie o leczeniu kanałowym, to mamy gęsią skórkę. Czy jednak słusznie? Czy leczenie kanałowe jest bolesne? Już za momencik przekonamy się, że nie ma o co się martwić. W dzisiejszych czasach leczenie kanałowe jest w zasadzie całkowicie bezbolesne.

Leczenie kanałowe czy wyrwanie zęba?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto zdecydować się na leczenie kanałowe, a może jednak lepiej jest usunąć dany ząb? Przekonajmy się o tym. Podjęcie ryzyka leczenia kanałowego zęba jest kosztowne, a na dodatek budzi uzasadnione obawy. Na pewno musimy mieć na uwadze, że usunięcie zęba jest jedynie chwilowym rozwiązaniem problemu. Dużo droższe niż leczenie kanałowe jest znalezienie rozwiązania po utracie zęba.

W miejscu po zębie usuniętym koniecznie należy dokonać odbudowy. Koszty wprowadzenia korzenia – implantu, jak i także odbudowy na nim korony zęba wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Zaniechanie odbudowy spowodować może z kolei idące daleko konsekwencje w ciągu najbliższych lat. Zęby w obrębie luki zaczynają się pochylać w kierunku luki. Powstają coraz to większe przerwy pomiędzy zębami. Kość w miejscu po zębie usuniętym może zacząć zanikać i to razem z dziąsłem. Ząb naprzeciw z uwagi na brak podparcia zacznie się wyrzynać biernie, szukając kontaktu z zębem brakującym. Dojdzie w konsekwencji do rozchwiania jego oraz usunięcia. Zaniechanie odbudowy skutkować będzie powstaniem niestety nieprawidłowego zgryzu, zmian w stawie skroniowym i żuchwowym, a nawet bardzo silnymi bólami głowy.

Odbudowa protetyczna spóźniona będzie znacznie bardziej kosztowna. Konieczna może być chociażby regeneracja kości. Do tego pojawić się może choroba przyzębia czy też zaburzenia funkcjonowania prawidłowego jamy ustnej. To wszystko utrudni znacznie protetyczną odbudowę czy też chirurgiczne leczenie zęba. Leczenie kanałowe to dobry pomysł. Warto poznać charakterystykę leczenie endodontycznego.

Leczenie kanałowe: cena i refundacja

Leczenie kanałowe refundowane przysługuje jedynie w kilku przypadkach. Po pierwsze jest to leczenie przednich zębów u osób dorosłych. Za przednie zęby uważa się od jedynki do trójki. Do tego darmowe leczenie kanałowe przysługuje dzieciom oraz kobietom w ciąży oraz w połogu. W ich przypadku darmowe leczenie kanałowe przysługuje wszystkim zębom.

Leczenie kanałowe zębów, a więc endodoncja to usługa stomatologiczna, która jest bardzo znana, ale także jednocześnie uważana za najdroższą ze wszystkich usług. Istnieje bardzo wiele czynników, które mają wpływ na cenę ostateczną takiego leczenia. Warto pamiętać przy tym, że ten jakże skomplikowany zabieg pozwala nie tylko na zatrzymanie silnych zainfekowanych zębów próchnicą, ale także chroni przed innego rodzaju komplikacjami zdrowotnymi z tegoż tytułu. O tym, ile konkretnie kosztuje leczenie kanałowe oraz co przed przystąpieniem do tego zabiegu dowiemy się podczas wizyty u naszego dentysty. Wszystko zostanie nam wyjaśnione.

Cena leczenia kanałowego jest naprawdę szeroka. Na cenę końcową wpływ ma wiele ważnych czynników. Zaraz sobie o tym powiemy. W pierwszej kolejności ma na to wpływ liczba korzeni zainfekowanych danego zęba, które są przeznaczone do oczyszczenia. Jeśli zgorzel powstała w więcej niż w jednym korzeniu, spodziewać się można nie tylko wyższej ceny usługi, ale również leczenia złożonego ze znacznie większej ilości wizyt w stomatologicznym gabinec