depilacja laserowa

Jak jest przeprowadzany zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to szybka oraz trwała technologia zwalczania niepożądanego owłosienia z każdej lokalizacji na ciele. Dzięki wykorzystaniu najnowszych laserów możliwe jest pewne usuwanie włosów choćby z tak wrażliwych okolic jak twarz lub okolica bikini. Natomiast dobór lasera proponującego najnowsze uzyskania techniczne to nie jedyny element stanowiący o powodzeniu zabiegu. Jednakowo ważne jest właściwe działanie przed – oraz pozabiegowowe.

Kiedy poleca się zabieg depilacji laserowej?

Depilację laserową należałoby wykonać wówczas, kiedy trwale pragniemy pozbyć się owłosienia, natomiast poprzednie formy jego usuwania wykazały się dla nas nieprzydatne czy za długie. Kolejnym czynnikiem, dla jakiego poleca się depilację laserową jest kłopot wrastających w skórę włosków. Promienie lasera funkcjonują na zewnętrzną część skóry, natomiast również dochodzą do wnętrza mieszka włosowego oraz usuwają cebulkę włosa.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed samym zabiegiem pacjent wypełnia krótką ankietę, w jakiej udziela informacji na temat własnego stanu zdrowia, pokonanych dolegliwości i stosowanych środków. Jeśli wszystko jest w porządku, dermatolog może przystąpić do zrobienia zabiegu. Zabieg depilacji laserowej może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, we współzależności od dobranej części ciała. Po ukończeniu zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie oraz obrzęk, jakie przechodzą w czasie 2-3 dni.

Czy depilacja laserowa boli?

Zazwyczaj zabieg nie jest bolesny, natomiast mnóstwo zależy od własnego progu bólu. Może on natomiast tworzyć pewien ból w formie uczucia swędzenia, szczypania czy palenia. Osoby niezwykle podatne mogą wykorzystać przed zabiegiem maść znieczulającą. Po przeprowadzeniu depilacji laserowej, skóra zazwyczaj jest nieco zaczerwieniona oraz może pojawić się obrzęk okołomieszkowy. Objawy owe przeważnie mijają po paru godzinach od zrobienia zabiegu. Tylko w wypadku skóry bardzo delikatnej, mogą utrzymywać się do paru dni.

Ile zabiegów należy zrobić?

By trwale pozbyć się włosów należy zrobić około 5 – 6 zabiegów w odstępach 8 – 10 tygodniowych. Dzieje się tak dlatego, gdyż porost włosków nie jest zsynchronizowany, co oznacza iż nie wszelkie włosy rosną jednocześnie. Najwyższą efektywność zabieg depilacji laserowej przedstawia dla włosków, jakie są w fazie wzrostu. W owej fazie, nazywanej anagenem włosek jest dokładnie związany z brodawką włosa. Dzięki tak bliskiemu kontaktowi włosa z brodawką dopuszczalne jest osłabienie mieszka włosowego, przy pomocy wiązki lasera.

Więcej informacji na temat zabiegu oraz możliwości jego przeprowadzenia w Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej znajdziesz na stronie https://slowage.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa.