materac

Jak wybrać odpowiedni materac do swojej sypialni?

Szukasz materaca dla siebie, ale oferta jest tak szeroka, że nie wiesz, na który się zdecydować? Nie masz pojęcia, co wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego materaca? Poniżej kilka porad, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca?

1. Twardość – musi być odpowiednio dostosowana do wieku, wzrostu i wagi. Wyróżniamy podział na cztery kategorie – H1 (miękki), H2 (średnio twardy),  H3 (twardy), H4 (bardzo twardy). Materac musi stanowić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i optymalnie się do niego dopasować. Zastanówmy się jeszcze, w jakiej pozycji najczęściej lubimy spać – to też pomoże nam przy wyborze jego twardości. Na rynku dostępne są również materace ze strefami twardości, które zapewniają odpowiednie podarcie dla poszczególnych części ciała. 

2. Rodzaj materaca – istnieje wiele modeli materaców, m. in. piankowe, lateksowe, bonellowe, kieszeniowe lub wysokoelastyczne.

3. Rodzaj wypełnienia – pianka poliuretanowa, termoelastyczna, wysokoelastyczna HR lub latekowa, mata kokosowa, hydrożel oraz wełna owcza.

4. Rozmiar – dostosowany do wzrostu i wymiarów łóżka (jedno- lub dwuosobowy).

5. Cena.

Rodzaje materaców

1. Materac bawełniany – to materac wypełniony naturalną bawełną oraz pokryty bawełnianym pokrowcem. Jest on antyalergiczny, oddychający i w pełni naturalny. Ponadto jest wytrzymały i odporny na zniszczenia. 

2. Materac bonellowy – bardzo wytrzymały i tani materac posiadający właściwości sprężystości progresywnej – im większy napór na sprężyny w kształcie klepsydry, tym większy ich opór. Doskonały dla osób o każdej wadze.

3. Materac kieszeniowy – zbudowany z walcowatych sprężyn o małej średnicy, które umieszczone są w kieszeniach z tkaniny. Każda kieszeń funkcjonuje niezależnie, dzięki temu materac jest elastyczny. Posiada również siedem stref twardości. Materac jest świetnym rozwiązaniem dla łóżek podwójnych.

4. Materac z matą kokosową – dzięki zastosowaniu w nim włókien kokosowych charakteryzuje się odpowiednią sztywnością i twardością oraz  przepuszczalnością powietrza zapewniając doskonałą wentylację. Ponadto jest oporny na wilgoć i odkształcenia.

5. Materac z końskiego włosia – zastosowanie zdrowego i ekologicznego włosia zapewnia skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniem. Charakteryzuje się ponadto dużą wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. Jest sprężysty i posiada dobre właściwości termiczne.

6. Materac lateksowy – elastyczny materac, który idealnie dopasowuje się do ciała. Doskonale przepuszcza powietrze, jest antyalergiczny i trwały.

W ofercie firmy Anhel można również znaleźć materace dwustronne lato/zima, specjalne materace ortopedyczne dla osób z problemami z kręgosłupem lub antyalergiczne. Każdy znajdzie materace Anhel idealne dla swojej rodziny.

Postaw na komfortowy sen – wybierz materac odpowiedni dla siebie

Wybór materaca to bardzo ważna decyzja. Trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów, ale od tego przecież zależy komfort i jakość naszego snu. Materace Anhel, dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz innowacyjnych technologii zapewnią nie tylko wygodę snu, ale również trwałość na lata.