robimy logo

Miasta i gminy też posidają logo

Warunkiem skutecznej reklamy jest zbudowanie renomowanej i zaufanej marki, czyli branding. To podstawowe narzędzie marketingowe, które sprawdzi się zarówno dla firm, sklepów internetowych czy instytucji. Aby zaistnieć w branży i zyskać przewagę konkurencyjną, kluczowe znaczenie ma rozpoznawalność – marka stanowi bowiem ideę na temat firmy czy produktu w umyśle konsumenta. Logo dla firmy czy innej instytucji można uznać za wizytówkę do sukcesu każdego biznesu.

Czym musi cechować się logo dla firmy?

Logo przywodzi nam na myśl znak firmowy, jednak funkcjonuje ono również w mniej przez nas zauważalnych i oczywistych miejscach. Na dobrą reklamę stawia wiele różnych branż i dziedzin – na projekt logo decydują się m.in. miasta, gminy czy powiaty. Promocja regionu, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, jest niezbędna do przyciągnięcia turystów. Na stronie robimylogo.pl profesjonalni graficy przygotują dla nas projekt logo dla firmy, logo dla miasta, logo dla instytucji czy dla innej, dowolnej branży!

Każdy rodzaj logo powinny wyróżniać określone cechy, które są powszechnie uznane za wytyczne dobrego projektu logo:

  • wyrazistość i odmienność od konkurencji – niekiedy zdarza się, że marki mają podobne logo i nie jesteśmy pewni, o którą firmę chodzi. Aby zapobiec takim sytuacjom trzeba zadbać o unikalność i pomysłowość projektu logo, aby kojarzyło się bezpośrednio i jedynie z naszą marką;
  • użyteczność – warto jeszcze przed tworzeniem projektu logo dla firmy rozważyć, jakie będzie jego główne przeznaczenie – czy w większości będzie znakiem na dokumentach firmowych, metką na produktach, szyldem sklepowym czy może ma to być logo dla strony internetowej? W każdym przypadku należy wybrać najbardziej użyteczną opcję, czyli odpowiednią wielkość liter, stopień szczegółowości czy kolorystykę;
  • łatwość w zapamiętaniu – według jednej z definicji znak (symbol) marki to jej część, która nie może zostać wyrażona słownie. Warto wziąć to pod uwagę podczas tworzenia projektu logo dla firmy – łatwiej zapamiętujemy obrazy i kolory niż słowa, dlatego jeśli Twój biznes jest na początkującym etapie rozwoju, symbol graficzny w logo dla firmy może ułatwić szybsze zdobycie rozpoznawalności. Patrząc na przykład znanych marek takich, jak Nike czy McDonald’s, ich renoma pozwala im na posługiwanie się jedynie symbolami, gdyż wszyscy już dobrze znają ich nazwy;
  • czytelność i prostota – nadmiar elementów w logo dla firmy czyni je niezrozumiałym i trudnym do zapamiętania. Obecny trend minimalizmu przeniósł się również do projektu logo, w którym ogranicza się stopień skomplikowania i stawia na jego prostotę. Tę tendencję widać również na przykładzie znanych marek, jak Adidas, Pepsi czy Starbucks.

Czy miasto potrzebuje logo?

Posiadanie przez miasto zarówno logo, które jest znakiem promocyjnym i herbu, będącego jednym z symboli miasta jest praktyczniejsze, pod warunkiem, że relacje obu tych znaków zostały odpowiednio szczegółowo opisane w księdze znaków miejskich. Na takim logo miasta lub regionu najczęściej znajduje się rozpoznawczy punkt lub obiekt, wyróżniający dane miejsce np. w logo Katowic zawarto charakterystyczny halę widowiskową Spodek, a w logo Olsztynka znajduje się symbol o kształcie łódki.

Projekt ulotki – wartościowy nośnik marketingowy

Oprócz projektu logo dla firmy, agencja graficzna robimylogo.pl ma w swojej ofercie także tworzenie projektu ulotki oraz papieru firmowego. To uniwersalna i ponadczasowa forma przekazu, która może mieć różnorodne zastosowania, np. prezentacja charakterystyki i usług firmy na targach, zaproszenie na ważne wydarzenie czy rozreklamowanie menu restauracji. Duże znaczenie w projekcie ulotki ma oczywiście okładka, która pełni funkcję „wabika” i ma kluczowe znaczenie w przyciąganiu uwagi. Pierwszy rzut oka decyduje o dalszym zainteresowaniu odbiorcy, więc na robimylogo.pl przykłada się duże znaczenie do atrakcyjnej grafiki i kompaktowej, zachęcającej treści na okładce.

Zachęcamy do odwiedzenia strony robimylogo.pl i zapoznania się z pełną ofertą projektu logo dla firmy, projektu ulotki czy projektu wizytówki – każdy znajdzie pakiet dla swoich potrzeb!