grzejniki łazienkowe

Nieograniczony wybór i dostępność grzejników

W dzisiejszych czasach elementy grzejne nie szpecą wystroju mieszkania. Nie są one ukrywane pod osłonami, tak jak jeszcze kilkanaście lat temu. Grzejniki dekoracyjne łazienkowe cieszą się ogromną popularnością – warto wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się także ozdobne modele pokojowe. Wysoka różnorodność kształtów, rozmiarów i kolorów sprawia, że znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania. Podstawą jest to, aby kaloryfery przez długie lata pozostały w nienaruszonym stanie. Nie mogą być one podatne na korozję lub uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy wynaleziono elementy grzejne?

Nie każdy wie, że systemy grzejne są znane od czasów starożytnych rzymian. Oczywiście nie występowały one w formie, jaką znamy obecnie. Kaloryfer w formie skrzynki montowanej na ścianie został wynaleziony w 1855 roku. Od tamtej pory przeszedł on liczne modyfikacje. Grzejniki nie tylko zyskały na funkcjonalności, ale również stały się atrakcyjne pod względem wizualnym. Nie bez znaczenia są również parametry techniczne. Dąży się do tego, aby konstrukcje nie zajmowały dużej ilości przestrzeni, a także nie były zbyt ciężkie.

Jak przebiegała ewolucja materiałów?

Żeliwne grzejniki odeszły w zapomnienie. Należy jednak wiedzieć, że były one wytrzymałe, a jednocześnie odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wysoka waga utrudniała jednak montaż. Trzeba również wiedzieć, że takie kaloryfery stanowiły znaczące obciążenie dla konstrukcji budynku. Prawdziwą rewolucją było pojawienie się modeli stalowych. Jest to tworzywo posiadające świetne parametry użytkowe, jednak wymaga ono kompleksowego zabezpieczenia przed rdzewieniem. Warto wspomnieć także o grzejnikach aluminiowych, które nie są podatne na korozję.

W jakich kształtach produkowane są grzejniki?

Początkowo grzejniki były produkowane tylko w postaci dużych skrzynek. Zajmowały one dużą ilość miejsca, co stanowiło ogromny minus. Dopiero po latach pojawiły się kaloryfery żeberkowe, które prezentowały się znacznie subtelniej. Współcześnie elementy grzejne posiadają rozmaite formy, dzięki czemu wybór odpowiedniego wariantu nie powinie stanowić wyzwania. Klasyczne drabinki montowane są głównie w łazienkach. Na uwagę zasługują także grzejniki posiadające geometryczne, a nawet abstrakcyjne kształty. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie!

Jakie rodzaje grzejników można wyróżnić?

Planując zakup grzejników należy określić, gdzie zostaną one zamontowane. Ci, którzy przymierzają się do budowy lub generalnego remontu domu, powinni zastanowić się, jaki system sprawdzi się najlepiej. Można wyróżnić:
– grzejniki pokojowe,
– grzejniki łazienkowe,
– grzejniki kanałowe,
– grzejniki dekoracyjne.

Jeśli interesują Cię stylowe kaloryfery pokojowe lub ozdobne grzejniki łazienkowe Łódź, to koniecznie zapoznaj się z asortymentem marki AG Grzejniki Design. W ofercie można znaleźć wiele ciekawych modeli, które dostępne są w uczciwych cenach. Trzeba także wspomnieć o licznych promocjach.