Z problemem odstających uszu zmaga się dosyć spora grupa osób, bowiem jest to jeden z najczęściej spotykanych defektów estetycznych wśród społeczeństwa. Często odstające uszu są wynikiem wady anatomicznej wrodzonej. Sama małżowina uszna kształtuje się w ciele człowieka do 7 roku życia, a następnie utrwala się w swojej pozycji. W ten sposób odstające uszu mogą być aspektem, znacząco wpływającym na psychikę człowieka, który często jest wyśmiewany właśnie z powodu tej wady. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zagadnienia związane z odstającymi uszami i powiemy o sposobie radzenia sobie z tym kompleksem.
Przyczyny powstawania wady odstających uszu
Kształt samej małżowiny jest często uwarunkowany genetycznie. Ludzkie ucho zbudowane jest z chrząstek, które są odpowiedzialne za to, w jakim stopniu ucho jest odchylone od głowy. Jeżeli więc chrząstki nie rozwiną się w prawidłowy sposób, może dojść do powstania wady nadmiernie odstających uszu. Często wada odstających uszu spowodowana jest wskutek nieprawidłowego ułożenia płodu, jeszcze w brzuchu matki. Najczęściej jednak dziecko z taką wadą, wraz z dorastaniem pozbywa się jej na skutek samoistnej korekcji.
Leczenie wady odstających uszu
Odstających uszu można się pozbyć jedynie dzięki zabiegowi chirurgicznemu. Należy on obecnie do jednego z najpopularniejszych zabiegów, które wykonują chirurdzy plastyczni. Zapisać się na zabieg mogą już osoby, które ukończyły 7 rok życia i ich ucho w pełni się rozwinęło. Zabieg ten wykonuje się także u osób dorosłych, jednak jest to bardziej skomplikowana procedura. Po takim zabiegu korekcyjnym uszy modelowane są w taki sposób, aby wyglądały naturalnie. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak w ciągu kilku dni po zabiegu pacjent może odczuwać tkliwość i bolesność uszu.
Więcej o szczegółach dotyczących zabiegu korekty odstających uszu przeczytasz na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html – artykuł z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.
Zabieg korekty uszu
Korekta uszu to małoinwazyjny zabieg, który polega w gruncie rzeczy na odpowiednim wymodelowaniu chrząstki tak, aby ucho już nie odstawało. Chirurg plastyczny zaczyna pracę od podania znieczulenia miejscowego w okolicach małżowiny ucha. Następnie wykonywane jest małe nacięcie na tyle ucha, przez które chirurg przystępuje do modelowania ucha. Następnie na uchu, w miejscu nacięcia, zakładane są niewielkie szwy. Pacjent po takim zabiegu może już tego samego dnia udać się do domu. Korekta uszu trwa zazwyczaj od godziny do półtorej. Przed zabiegiem pacjent nie może przyjmować leków, które zawierają aspirynę, a dodatkowo wykonywane są wszelkie badania, które mają wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.
Jeśli mieszkacie w województwie pomorskim i zastanawiacie się nad profesjonalnym miejscem, które oferuje kompleksowe podejście do zwalczania problemów dotyczących swojego wyglądu – Derm Estetyka Medycyna Estetyczna w Gdyni jest odpowiedzią. Gabinet zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, praktykujących na co dzień swój zawód i posiadających umiejętności, zdobyte w warunkach klinicznych na najbardziej cenionych Akademiach oraz Uniwersytetach Medycznych. Odwiedź stronę i dowiedz się jakie inne zabiegi chirurgii plastycznej oferuje Derm Estetyka.
Rekonwalescencja po zabiegu korekty uszu
Po zabiegu korygującym odstające uszy, pacjent musi nosić specjalną opaskę przez okres 4 tygodni. Szwy zakładane podczas zabiegu ściągane są maksymalnie do dwóch tygodni od wykonanej korekcji. Pacjent powinien także odbyć kilka wizyt kontrolnych, podczas których kontroluje się proces gojenia uszu. Po samym zabiegu uszy często są obolałe i obrzęknięte, jednak objawy te powinny ustąpić w pierwszym tygodniu.