Konsultacja w Klinice Derm-Estetyka w Gdyni

Odstające uszy – jak pozbyć się kompleksu?

Według licznych badań Polacy są jednym z bardziej niezadowolonych ze swojego wyglądu narodów świata. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, jak wygląd wpływa na nasze życie i odnoszenie sukcesów, zarówno w sferze prywatnej i zawodowej. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość ankietowanych chciałaby zmienić swój wygląd.

Medycyna estetyczna na ratunek odstających uszu

Jednym z najpopularniejszych mankamentów wyglądu powodującym spore kompleksy i brak wiary w siebie są odstające lub nieforemne uszy.  Rozwiązaniem chirurgicznym, które pozwala zniwelować ten problem  jest otoplastyka, czyli nic innego jak operacja plastyczna uszu. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tej metody korekcji uszu warto odwiedzić stronę https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html/ i przeczytać o szczegółach przebiegu operacji oraz procesie rekonwalescencji. Dzięki temu, że medycyna estetyczna przestaje powoli być tematem tabu wśród wszystkich grup społecznych i obu płci coraz więcej osób zgłasza się do klinik w celu poprawy wyglądu swoich uszu.

Kto może poddać się zabiegowi korekty uszu?

Odstające uszy są problemem czysto anatomicznym, który spowodowany jest nietypową anatomią małżowiny usznej. Celem otoplastyki jest korekcja ich położenia, tak by mocniej dolegały do czaszki. Decyzję o poddaniu się operacji można podjąć w każdej chwili, jednak im młodszy jest pacjent, tym lepsze efekty można osiągnąć. U dzieci poleca się jednak wykonywanie korekcji dopiero po ukończeniu 7 roku życia, gdyż wcześniej małżowina uszna cały czas jest w etapie kształtowania się i formowania swojego ostatecznego wyglądu.

Metody korekcji odstających uszu

Wśród metod otoplastyki można wyróżnić standardową operację chirurgiczną lub taką z zastosowaniem nici. Mogą się one odbywać zarówno w warunkach  ambulatoryjnych, czyli gabinecie zabiegowym jak i na sali operacyjnej w szpitalu. O doborze odpowiedniej metody decyduje lekarz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego. Wszystko zależy od wybranej metody i zaawansowania zabiegu. Obie metody korekcji wykonywane są z zastosowaniem znieczulenia: najczęściej miejscowego ale zdarzają się przypadki, podczas których konieczne jest znieczulenie dożylne. Cała procedura nie powinna przekraczać 90 minut i nie wymaga dłuższej hospitalizacji.

Zabieg korekty odstających uszu w Gdyni

Jak przygotować się do operacji plastycznej uszu?

Pierwszym krokiem ku nowym, pięknym uszom jest oczywiście konsultacja lekarska podczas której zostanie przeprowadzony wywiad a następnie ustalone zostaną procedury operacyjne. Omówiony zostanie również cały przebieg zabiegu oraz spodziewane efekty. Lekarz prowadzący nakieruje również pacjenta, jak należy przygotować się do samego zabiegu. Wśród zaleceń znajdzie się na pewno nakaz zaprzestania palenia na okres minimum 2 tygodnie przed i po zabiegu oraz zakaz przyjmowania leków takich jak aspiryna na co najmniej tydzień przed korekcją.

Zalecenia po zabiegu

Szwy zakładane w trakcie operacji zdejmowane są po około 10 – 14 dniach od operacji. Oznacza to, że do tego czasu należy wdrożyć szczególna ostrożność i starać się nie narażać operowanej okolicy na żadne urazy.  Zaleca się również całodobowe  noszenie specjalnej opaski uciskowej przez okres 14 dni od zabiegu. Powrót do pełnej aktywności powinien zająć pacjentowi około 2 – 3 tygodnie, jednak bardzo ważne jest nie przeciążanie organizmu ani nie wystawianie uszu na mróz i słońce przez kolejne 2 do 3 miesięcy.