Korekta opadających powiek - Derm Estetyka

Podnieś opadające powieki – o zabiegu blepharoplastyki i rekonwalescencji

Blepharoplastyka, czyli zabieg podnoszenia opadającej powieki jest jednym z częściej wykonywanych procedur z zakresu chirurgii plastycznej. Jeśli jesteś jedną z osób rozważających tego typu zabieg zapewne zastanawiasz się jak wygląda zarówno sam proces jak i okres rehabilitacji po nim. Nie musisz jednak obawiać się niczego, przestrzeganie odpowiednich zaleceń lekarskich oraz dbanie o siebie sprawią, że już wkrótce będziesz cieszyć się z nowego, znacznie odmłodzonego wyglądu twojej twarzy a Twoja samoocena wzrośnie w niebywałym tempie.

Warunki rehabilitacji po blepharoplastyce powiek

W trakcie zabiegu blepharoplastyki dochodzi do naruszenia struktury skóry, mięśni a także przepukliny tłuszczowej, co wiąże się z pewnym okresem gojenia. Oczywiście, im młodszy będzie pacjent, tym krótszy będzie to czas, jednak nie jest to jedyny warunek szybkości rehabilitacji. Wpływ na nią będzie mieć również styl życia pacjenta, a w szczególności jego złe nawyki. Znaczenie ma także grubość skóry: u osób z cienką skórą regeneracja przebiega znacznie szybciej.

Warto również dodać, że w przypadku zabiegu wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę już w kilka godzin po zabiegu. Jednak, jeśli blepharoplastyka została wykonana w znieczuleniu ogólnym, to musi on pozostać w klinice do następnego dnia.

Korekcja powiek Gdynia

TAK dla medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna to dziedziny, które niewątpliwe są w stanie diametralnie przyczynić się do poprawy naszego wyglądu. Nie należy jednak przesadzać, a decyzja o wykonaniu danej procedury powinna być uzależniona od realnie występujących dysproporcji i deformacji, które wpływają na kompleksy i poczucie pewności pacjenta. W przypadku, gdy poza nieestetycznie wyglądającymi powiekami, pacjent skarży się także na problem z odstającymi uszami, warto zainteresować się tematyką otoplastyki, czyli korekty uszu. Więcej informacji na temat tego zabiegu znajduje się na stronie http://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, gdzie możemy również odnaleźć kontakt do Specjalistycznej Poradni Chirurgii estetycznej w Gdyni, w której pracują najlepsi specjaliści z woj. pomorskiego.

Możliwe skutki uboczne zabiegu blepharoplastyki

Blepharoplastyka, czyli zabieg na worki pod oczami, tak jak każda ingerencja w nasze ciało wiąże się, z pewnymi dolegliwościami bólowymi. Z tego powodu, lekarz prowadzący przepisuje pacjentowi leki przeciwbólowe, które należy stosować w pierwszych dniach rekonwalescencji. Całkowicie normalnym stanem jest również wystąpienie w tym czasie opuchlizny i zasinienia, które powinny ustąpić w przeciągu 2-3 tygodni od zabiegu. Częstym zjawiskiem jest również wystąpienie suchości i dyskomfortu oczu. Można je jednak skutecznie łagodzić przy pomocy kropli przepisywanych przez lekarza.

Rehabilitacja po zabiegu blepharoplastyki laserowej

Najnowszym sposobem na korektę powiek, który zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów jest laserowa blepharoplastyka. Dzięki użyciu nowoczesnego sprzętu nacięcie na powiece jest zdecydowanie cieńsze, a wiązka lasera dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne, co znacznie przyspiesza czas rekonwalescencji. Dzięki tak nowoczesnej technologii czas powrotu do normalności to jedynie od 5 do 7 dni.

Plastyka powiek w Gdyni w Gabinecie Derm Estetyka

Rekonwalescencja po zabiegu blepharoplastyki metodą tradycyjną

Decydując się na skorzystanie z jakichkolwiek zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej musimy być świadomi, jak ważne dla uzyskania pożądanych efektów jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Nie inaczej dzieje się w przypadku plastyki powiek, której rezultat jest w dużej mierze powiązany z zachowaniem pacjenta tuż po zabiegu. Nie należy również zapominać, że w pierwszych dniach po zabiegu odczuwalny będzie pewnego rodzaju dyskomfort oraz dolegliwości bólowe. Niektórzy pacjenci skarżą się na nieostre widzenie, jednak jest to jedynie tymczasowa niedogodność, bowiem zabieg w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie gałki ocznej. Okres rehabilitacji po blepharoplastyce jest różny i uzależniony w dużej mierze od postępowania pacjenta, jednak z reguły zamyka się w czasie 14 dni.

Rehabilitacja po plastyce powiek górnych i dolnych

Najpoważniejszą konsekwencją plastyki powiek dolnych są siniaki oraz obrzęk utrzymujący się w pod oczami przez pierwsze dni po zabiegu. Ustępują one po około 2 tygodniach od zabiegu. Z kolei plastyka powiek górnych wiąże się z wystąpieniem obrzęki znikającego po kilku dniach, jednak bez wystąpienia siniaków. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek stanów zapalnych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego.