Odchudzanie

Sprawdź, co jeść, a czego unikać, gdy chcesz schudnąć!

Zdrowe odżywianie to podstawa, jeśli chcesz utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji. Jeśli chcesz schudnąć i zadbać o swoje zdrowie, musisz wiedzieć co będzie wsparciem dla zdrowego odżywiania, a czego musisz bezwzględnie unikać. Przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim niezwykle ważne informacje, które pozwolą Ci wytrwać w postanowieniu.

Wsparcie dla zdrowego odżywiania

Zdrowa dieta powinna dostarczać do organizmu odpowiednią ilość białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin oraz mikro i makroskładników. Twoim wsparciem w procesie odchudzania oraz zmiany nawyków żywieniowych będą:

  • Warzywa – ich skład to bardzo duża ilość wody, dlatego wykazują się one niską kalorycznością. Warzywa można wykorzystywać jako zdrowe przekąski, np. w postaci słupków marchewki, papryki lub ogórka. Warto także podawać je jako dodatek do obiadu w większych ilościach, rezygnując przy tym z części zakładanej porcji mięsa.
  • Białe mięso i chude ryby – są bogatym źródłem białka, a przy tym nie zawierają zbyt dużej ilości tłuszczu. 
  • Pełnoziarniste pieczywo – jest to bogate źródło dobrych węglowodanów i błonnika.
  • Woda – według najnowszych badań, wartość niezbędnej ilości wody do wypicia w ciągu dnia obliczana jest adekwatnie do masy ciała. Średnio przyjmuje się jednak, iż optymalna ilość wody w ciągu dnia dla osoby dorosłej wynosi 2 litry.
  • Soki owocowe – mowa tutaj oczywiście o naturalnych, świeżo wyciskanych sokach owocowych, a nie produktach dostępnych na sklepowych pułkach. Świeżo wyciskane soki zawierają dużą ilość witaminy C oraz beta-karoten.

Pułapki przy zdrowym odżywianiu

Wybierając zdrowe nawyki żywieniowe, musisz zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń, które negatywnie odbijały się nie tylko na Twojej wadze, ale także na zdrowiu i samopoczuciu. Staraj się zrezygnować z następujących grup produktowych:

  • Niezdrowe przekąski – są one źródłem wielu niepotrzebnych kalorii. Chipsy i dania typu fast food zawierają też zwykle ogromne ilości tłuszczu i węglowodanów. Po ich zjedzeniu bardzo często głód nie mija, a wręcz przeciwnie, organizm wciąż dopomina się o kolejną dawkę kalorii.
  • Napoje gazowane – zawierają duże ilości cukrów prostych. Regularne spożywanie tego typu napojów w dużych ilościach to łatwa droga do pojawienia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.
  • Gotowe dania – tego typu potrawy zwykle zawierają ogromne ilości soli oraz są bogatym źródłem złych węglowodanów. Wykorzystywanie na co dzień posiłków typu instant lub gotowych potraw do podgrzania w mikrofalówce to prosta droga do otyłości i wyniszczenia organizmu.

Podsumowanie

Wiesz już, co powinno znaleźć się w Twoim codziennym menu, a czego należy bezwzględnie unikać https://bedietcatering.pl/kawa-a-odchudzanie/. Na co dzień stawiaj na warzywa, białe mięso i chude ryby oraz pełnoziarniste pieczywo i świeżo wyciskane soki. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu. Staraj się unikać natomiast niezdrowych przekąsek, gazowanych napoi i gotowych dań. Pamiętaj, że w zrzucaniu zbędnych kilogramów nie musisz być sam. Pomocny może okazać się catering dietetyczny. Na dietę pudełkową składa się pięć zbilansowanych posiłków, które zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres każdego dnia. Odpowiednio dobrana kaloryczność pomoże Ci schudnąć, a zdrowe i smaczne posiłki pomogą Ci wytrwać w postanowieniu.