Sprzęt do tlenoterapii - Sklep medyczny PATRONUS

Sprzęt do tlenoterapii – kiedy warto kupić oraz jak działa?

Sprzęt wykorzystywany do tlenoterapii, czyli koncentrator tlenu, to urządzenie medyczne umożliwiające dostarczenie pacjentowi dodatkowej dawki tlenu. Wykorzystywany jest on w leczeniu i wspomaganiu osób cierpiących na choroby układu oddechowego, pacjentów w wieku podeszłym, a nawet sportowców. Koncentratory tlenu są również wykorzystywane na szeroką skalę w leczeniu pacjentów z chorobami krążenia i płuc oraz jako wsparcie w codzienności osób zmagających się  z nieuleczalnymi chorobami w zaawansowanym stadium. Wszystko to sprawia, że koncentratory tlenu znalazły swoje stałe miejsce w szpitalach, ośrodkach medycznych oraz wielu domach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają tego typu urządzenia oraz kiedy warto zaopatrzyć się w koncentrator tlenu, przeczytaj dalszą część tekstu.

W jaki sposób działa koncentrator tlenu?

Wśród koncentratorów tlenu dostępnych na polskim rynku możemy wyróżnić urządzenia stacjonarne i przenośne. Modele stacjonarne są zdecydowanie większe i cięższe. Przeznaczone są one do użytku szpitalnego oraz domowego. Z kolei koncentratory przenośne umożliwiają tlenoterapię w każdym miejscu i czasie, bez konieczności podłączenia do zasilania.

Oba rodzaje koncentratorów mają ten sam cel, czyli zapewnienie pacjentowi odpowiedniej ilości tlenu o stężeniu wyższym, niż te spotykane w atmosferze. Tlenoterapia wykorzystuje tlen o bardzo wysokim stężeniu, dochodzącym do nawet ponad 90%. Dodatkowo gaz ten jest przez urządzenie oczyszczany i nawilżany, co bardzo korzystnie oddziałuje na organizm pacjenta. Dodatkowo nowoczesne koncentratory tlenu są w stanie pracować w dwóch trybach: ciągłym i przerywanym, które można dostosowywać w zależności od potrzeb chorego.

Zakup i wynajem koncentratora tlenu – co wybrać?

Koncentratory tlenu to zaawansowane technicznie urządzenia medyczne, których cena jest stosunkowo wysoka i może mieścić się w przedziale od 1000 do nawet 3500 zł. Często zdarza się również tak, że konieczność korzystania z koncentratora pojawia się nagle, przez co wydatek ten staje się jeszcze bardziej uciążliwy. Na szczęście osoby, które nie są w stanie pozwolić sobie na zakup tego urządzenia, mogą zdecydować się na wypożyczenie koncentratora. Jedną z wypożyczalni świadczącą swoje usługi na terenie województwa śląskiego jest sklep medyczny Patronus, który oferuje wysokiej jakości sprzęt medyczny. Opłatę za usługę wynajmu uiszcza się zazwyczaj co miesiąc, dodatkowo wpłacając kaucję. Taki wydatek bez wątpienia nie obciąży domowego budżetu tak znacząco, jak jednorazowy zakup nowego urządzenia.

Stacjonarne i przenośne koncentratory tlenu PATRONUS

Zalety koncentratorów tlenu

Organizm ludzki nie może funkcjonować bez tlenu. Już po około 4 minutach bez dostępu do tego gazu w ciele człowieka zaczyna dochodzić do nieodwracalnych zmian, a dłuższe zablokowanie dopływu tlenu może spowodować uszkodzenie centralnego układu nerwowego i śmierć. Niestety istnieje wiele chorób, które powodują problemy w dostarczaniu odpowiedniej ilości tlenu do naszego organizmu, przez co organizm chorego słabnie i nie ma siły na walkę. Koncentratory tlenu umożliwiają odpowiednie dotlenienie pacjenta oraz usprawnienie działania krwionośnego wpływającego na pracę całego organizmu. Dostęp do odpowiedniej ilości tlenu jest również w stanie pozytywnie wpływać na naszą sprawność intelektualna oraz samopoczucie, usuwając przy tym toksyny z naszego ciała i polepszają przemianę materii.

Koncentratory tlenu to niebywała szansa dla wszystkich chorych, którzy jeszcze niedawno przykuci byli do swoich łóżek lub musieli całe swoje życie przebywać w specjalistycznych ośrodkach oraz szpitalach. Dzięki tym urządzeniom pacjent może prowadzić normalne życie, a nawet podróżować i uprawiać różnego rodzaju aktywność fizyczną.