Stroje kąpielowe

Stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen, czyli w czym popływać

Pływanie – to z jednej strony rozrywka i sposób na aktywną zabawę, a z drugiej to także świetna gimnastyka, zbawienna dla każdego ciała. Mówiąc o zaletach pływania, można cytować różnych specjalistów, ale ostatecznie nic nie potrafi przekonać do niego tak skutecznie, jak własne, poprawione samopoczucie. A przed każdym, kto zdecyduje się regularnie odwiedzać basen, pojawi się problem zdobycia odpowiedniego stroju. A prawidła mody i doświadczenie podpowiadają, że panie stają tu przed znacznie większymi dylematami, niż panowie.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen – na co zwrócić uwagę?

Świat damskich kostiumów, które świetnie się sprawdzą podczas odpoczynku nad wodą, jest rzeczywiście bardzo kolorowy i różnorodny. Na tyle urozmaicony, że można je wyraźnie podzielić jako kostiumy odpowiednie do relaksowania się na plaży i takie, w których odpoczynek przybiera zdecydowanie bardziej aktywne formy. Już jeśli nie mówimy o okazjonalnym pławieniu się w morskim kurorcie albo o przemierzaniu fal jeziora w trakcie letniego urlopu czy weekendu, wybór wśród strojów kąpielowych będzie bardzo duży. Ale wiele kobiet szuka kostiumu, który stworzy z nimi zgrany duet podczas regularnych wizyt na basenie – a w tym wypadku na pewno nie warto rozglądać się za ozdobnym bikini, tylko postawić na sportowe kroje i sprytne, praktyczne rozwiązania.

Basen w znaczący sposób różni się od sielskiego, letniego kurortu. To zbiornik chlorowanej wody, który zaprasza do tego, żeby (trochę paradoksalnie) odpocząć dzięki zmęczeniu się jakimś sportowym wyzwaniem, pływackim treningiem czy aqua aerobikiem. I właśnie z taką myślą trzeba zabrać się za poszukiwanie kostiumu, który sprosta takim rekreacyjnym planom. Wybierając sobie stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen, warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny – czy jest odpowiednio elastyczna i wytrzymała, także na działanie wszechobecnego chloru? Wielu producentów chwali się także materiałami, które wspomagają pracę mięśni, a przez to opóźniają moment zmęczenia treningiem.

Z całą pewnością dobrze rozejrzeć się za takim tworzywem, które nie będzie krępowało ruchów i idealnie dopasuje się do kształtów ciała. A jeśli strój ma towarzyszyć podczas wizyt na odkrytym i zalanym również słonecznym światłem basenie, wówczas warto zdecydować się na taką tkaninę, która równocześnie będzie odporna na promieniowanie UV. Wśród licznych modeli, które walczą o uwagę pań są i te modelujące sylwetkę – i mogą być z nich bardzo dobrzy towarzysze letniego dnia na odkrytym basenie.