botoks

Czym jest botoks i jakie daje efekty?

Botoks jest rozwiązaniem stosowanym w medycynie estetycznej już od wielu lat. Toksyna botulinowa kojarzy się przede wszystkim z redukcją zmarszczek, jednak zastosowań jest znacznie więcej. Zabiegi są wykonywane na twarzy – w okolicy ust, oczu, czy na innych partiach ciała. Czym cechuje się taki zabieg? Kiedy warto z niego skorzystać? Jakie efekty daje?

Pojęcie toksyny botulinowej

Botoks w Krakowie to ciekawe rozwiązanie, z jakiego korzysta coraz więcej osób. Toksyna botulinowa jest wykorzystywana w celu poprawy niedoskonałości na skórze i zniwelowania mankamentów urody. Ponadto, znajduje zastosowanie w leczeniu migreny, nadpotliwości i bruksizmu. Substancja ma wpływ na działanie mięśni – zatrzymuje uwalnianie neuroprzekaźnika acetylocholiny, który odpowiada za przekazywanie impulsów między mięśniami i nerwami. Botoks pozwala znacznie spowolnić tą aktywność i rozluźnić mięśnie. Zmarszczki mimiczne ulegają redukcji, a ich powstanie w przyszłości staje się mocno ograniczone. Pamiętajmy o tym, że usunięcie zmarszczek nie jest trwałe. 

Kiedy skorzystać z botoksu?

Okazuje się, że zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są bardzo różnorodne. Najbardziej popularne jest usuwanie zmarszczek metodą iniekcji, za pomocą wstrzykiwania preparatu pod skórę. W efekcie skóra odzyskuje dawny blask, a zmarszczki mimiczne ulegają wygładzeniu. Istotny jest fakt, że botoks pozwala walczyć z przykrymi dolegliwościami, tj. napotliwość, migrena, czy bruksizm. 

Z zabiegu warto skorzystać wtedy, gdy chcemy:

  • zredukować zmarszczki wokół oczy lub na twarzy,
  • wygładzić skórę,
  • podnieść brwi,
  • unieść kąciki ust,
  • poprawić uśmiech odsłaniający dziąsła. 

Efekty są związane z obszarem, w jakim wykonano zabieg. Usuwanie zmarszczek za pomocą botoksu pozwala zredukować nawet głębokie zmiany na czole, wokół ust, oczu i podbródka. Co ciekawe, z botoksu skorzystają osoby w każdym wielu. Osoby starsze mogą połączyć zabieg z terapią stymulującą. Młodzi pacjenci natomiast często stawiają na leczenie profilaktyczne wtedy, gdy pojawiają się zmarszczki mimiczne. 

Zabieg z botoksem

Warto podkreślić, że zabieg z botoksem może być wykonywane co 10-12 tygodni. Bardzo ważne jest zachowanie takiego odstępu czasowego. Zbyt częste zabiegi mogą bowiem osłabić działanie toksyny botulinowej i nie dać pożądanych efektów. Botoks jest skuteczny i szybko daje efekty, a samo usuwanie zmarszczek cechuje się nieinwazyjnością. Jeśli chcemy skorzystać z zabiegu, warto na początku zwrócić się o poradę do specjalisty. To pomoże nam zachować całkowite bezpieczeństwo.