Czy znacie perfumy Aspen?

Czy znacie perfumy Aspen?

Mogłoby się wydawać, że dobór perfum jest czymś niezwykle łatwym, ale przy tak dużym wyborze mogą pojawić się problemy ze znalezieniem idealnego zapachu. Zawsze powinno się dopasować go do swoich indywidualnych preferencji, brać pod uwagę cechy charakteru, okazję, porę roku i nawet porę dnia. Poszczególne zapachy będą inaczej wyczuwalne na każdej skórze, dlatego trudno mówić o uniwersalnych perfumach dla wszystkich. Warto eksperymentować, przetestować rozmaite kompozycję zapachowe.

Jakie będą idealne perfumy dla ciebie?

Na początku zapachy wydobywano podczas spalania drewna, żywicy i ziół, ale były one nietrwałe. W starożytnym Egipcie perfumy miały przede wszystkim znaczenie religijne, sięgano po nie głównie w świątyniach. Z kolei w średniowieczu za pomocą aromatycznych mieszanek leczono rozmaite dolegliwości, ziołowe kompozycje miały zastosowania w medycynie ludowej. Dopiero w okresie renesansu zapachowe mieszanki pojawiły się w domostwach, sięgano po nie na co dzień. Doszło nawet do tego, że perfumy zastąpiły mycie, skrapiano się nimi od stóp do głów. Za stolicę perfumeryjną uznaje się Paryż, w XIX wieku rozpoczęła się produkcja syntetycznych zapachów, pojawiły się pierwsze domy perfumeryjna.

Przy wyborze zapachu warto mieć na uwadze swoją osobowość i charakter, wizerunek, okazję, styl. Do pracy odpowiednie są zapachy szyprowe, wyraziste i jednocześnie niezbyt ciężkie. Wiosna i lato to idealny czas na kompozycje owocowe i wodne, czyli zapachy orzeźwiające, świeże, energetyzujące. Z kolei w okresie jesienno-zimowym rewelacyjnie sprawdzają się perfumy drzewne, kompozycje paprociowe. Na randkę można polecić perfumy z orientalnymi akordami, cięższe, z nutami drzewnymi i paprociami. Natomiast na rodzinne spotkanie idealną opcją są zapachy wodne i cytrusowe, to samo dotyczy wakacji, bo liczy się głównie orzeźwienie, dlatego tego typu kompozycje to idealny wybór.

Perfumy jako pomysł na prezent dla niej i dla niego

Jeśli ktoś szuka pomysłu na prezent, to można mu polecić między innymi perfumy Aspen, oferuje je przykładowo drogeria internetowa dostępna na stronie http://perfumy-marzen.pl. Warto zapoznać się z bogatym asortymentem, chociażby ze względu na atrakcyjne ceny, szybką dostawę, łatwe zwroty. Do głównych akordów w perfumach Aspen zalicza się aromatyczny, drzewny, świeży korzenny, cytrusowy. Zielone nuty w połączeniu z bergamotką, cytryną, lawendą, jałowcem, geranium, kolendrą, pomarańczą, jaśminem, jodłową, mchem, piżmo i różą tworzą niesamowitą kompozycję zapachową.

Takie rozwiązanie można polecić przede wszystkim mężczyznom charyzmatycznym, szukającymi czegoś na co dzień i na wyjście ze znajomymi oraz na randkę. Z kolei dla pań idealne są perfumy damskie owocowe, między innymi cytrusowe, które dodają energii i pozwalają się wyróżnić. Kobietom niezależnym, indywidualistkom spodobają się perfumy odurzające, szczególnie z grupy ambrowej oraz grupy korzennej. Na specjalne okazje idealne są perfumy szyprowe, z zapachami cytrusowymi i orientalnymi. Zawsze można postawić na coś ponadczasowego, uniwersalnego, czyli na zapachy kwiatowe, szczególnie z dodatkiem konwalii, róży.