perfumy damskie

Drogeria internetowa. Poszukaj promocji i gratisów.

Ludzie od dawien dawna kochali zapachy oraz perfumy. Towarzyszyły im one w codziennym życiu. Czym cechowały się pierwsze perfumy i co rewolucyjnego oferują współczesne wirtualne sklepy z perfumami?

Perfumy damskie – spadek po pierwotnych łowcach i zbieraczach

Zmysł zapachu u człowieka jest niezwykle ważny. Ale jeszcze ważniejszy był w pradawnych czasach. W czasach łowiecko-zbierackich, jeszcze przed epoką neolitu. Czyli około 30 000 lat temu. Wówczas ludzie prowadzili koczowniczy tryb życia. Przemieszczali się co jakiś czas w poszukiwaniu lepszego miejsca na pożywienie. Krótko mówiąc, stale musieli czegoś szukać – kobiety chodziły zbierać orzechy, a mężczyźni szli polować na dzikiego zwierza. W poszukiwaniach pomagał im zmysł zapachu. Ludzi urzekał zapach kwitnących łąk, ziół czy mokrego lasu. a wieczorami uwielbiali wdychać zapach palonego drewna. Zapach pomagał również znaleźć partnera czy partnerkę. Ludzie byli bardzo blisko natury, gdzie naturalne instynkty są niezwykle istotne. Można zatem powiedzieć, że to, iż współcześni ludzie odwiedzają drogerię internetową czy sklep z perfumami jest pewnego rodzaju atawizmem. Atawizmem po przodkach kierujących się w dużym stopniu zmysłem zapachu.

Kiedy powstały pierwsze perfumy damskie?

A potem przyszedł kolejny etap w dziejach ludzkości. Ludzie mieli już swoje stałe pomieszczenia i postanowili nie tylko wdychać zapachy, ale sami produkować perfumy. Co ciekawe, pierwszymi samodzielnie produkowanymi przez ludzi perfumami były kadzidła i używali ich Egipcjanie 5000 lat temu. Potem perfumy tworzyli Grecy i Rzymianie. Na początku jednak dostęp do perfum mieli tylko kapłani i osoby z elity. Potem jednak zwykli ludzie nabrali zwyczaju kąpać się w perfumowanych olejkach. Podobno współczesne perfumy w płynnej postaci wynaleźli Arabowie. O ile w średniowiecznej Europie perfumiarstwo upadło to pierwsze nowoczesne perfumy damskie i męskie powstały na Węgrzech w 1370 roku, a zleciła ich stworzenie królowa Elżbieta. W ten sposób węgierska woda bazująca na lawendzie i rozmarynie rozsławiła się w całej Europie. Za złoty czas perfumiarstwa przyjmuje się jednak XIX wiek. Odkryto wówczas substancje syntetyczne, które obniżyły koszty rozpowszechniania perfum. Perfumy pokochała klasa średnia. A potem nastał XX wiek, kiedy perfumy rozpowszechniły się jeszcze bardziej i wiek XXI, kiedy powstały drogerie internetowe…

Dobór zapachu do osoby i gratis w promocji

No właśnie, powstanie drogerii internetowych otworzyło kolejny złoty okres w rozwoju olfaktorycznego luksusu. Powstały internetowe sklepy z perfumami, a wraz z nimi promocje i gratisy. Sklepów wirtualnych jest dużo, dlatego każdy chce przyciągnąć swojego klienta coraz to bardziej wyszukaną promocją. I o ile wiek XX cechował się ścisłym podziałem na perfumy damskie i męskie, to w wieku rozwoju internetu zaczęła się moda na zapachy unisex, czyli takie, którymi mogą się spryskać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Perfumy nie są więc sprecyzowane w zależności od płci ale od osobowości człowieka, od rodzaju cery czy też rodzaju okazji. Inne perfumy, bardziej ciężkie i egzotyczne polecane są na wieczór czy bal a inne na rano – świeże, owocowe.