kamagra

Lek na potencję – kiedy warto po niego sięgnąć?

Prawie połowa mężczyzn po 40 roku życia może mieć problem z erekcją. Niewłaściwa dieta, towarzyszące choroby oraz inne czynniki powodują, że z wiekiem coraz trudniej osiągnąć satysfakcję w łóżku. Lek na potencję ma za zadanie usprawnić przepływ krwi, a tym samym umożliwić erekcję. Kiedy warto po niego sięgnąć i jakie są najczęstsze przyczyny problemów z potencją?

1. Jakie są przyczyny zaburzenia erekcji?

2. Jak działa lek na potencję?

Jakie są przyczyny zaburzenia erekcji?

Problemy z potencją to często wstydliwy problem dla wielu mężczyzn. Najczęściej jest on kojarzony z osobami w starszym wieku, jednakże nie jest to reguła i tego rodzaju problemy mogą dotykać również młodszych mężczyzn.

Niewątpliwe jedną z najczęstszych przyczyn braku erekcji są zaburzenia hormonalne, a konkretnie zbyt niska ilość testosteronu. Niekiedy dochodzi również do problemów z potencją w wyniku zaburzeń naczyniowych i takich chorób jak: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca czy otyłość. Erekcja nie jest bowiem możliwa, kiedy tętnice, które doprowadzają krew do penisa, są zablokowane.

Nie zapominajmy również o czynnikach natury psychologicznej. Potencja u mężczyzn może być również podłoże w problemach w związku, stresem czy też niechęcią do posiadania dzieci. Na erekcję wpływają także używki takie jak palenie papierosów i picie alkoholu. Na koniec warto także uwzględnić brak aktywności fizycznej i słabą kondycję, która w połączeniu ze złym odżywianiem może prowadzić do otyłości, o której już pisaliśmy.

Jak działa lek na potencję?

W przypadku braku erekcji można jednak działać i poprawić jakość swojego seksualnego życia. Stosowane w tym celu tabletki na potencję mają za zadanie zwiększyć przepływ krwi poprzez rozluźnieniu naczyń krwionośnych penisa. Leki tego rodzaju, które trafiają na sklepowe półki, są odpowiednio przebadane i jeśli u mężczyzny nie występują żadne przeciwwskazania, nie powinno być powodów do obaw. Jednym z takich leków jest Kamagra, która jest uważana za jedną z najskuteczniejszych na rynku.

Lek na potencję najlepiej jest zażywać 30-60 minut przed stosunkiem. Wtedy też napływ krwi do naczyń krwionośnych penisa, co umożliwi osiągnięcie erekcji. Jednakże warto przy tym zaznaczyć, że tabletki na potencję działają jeszcze przez kilka godzin, chociaż z mniejszą siłą. Ponadto pozwalają one odbycie więcej niż jednego stosunku.

Poszczególne leki występują w różnych wariantach. To bardzo ważne dla naszego zdrowia oraz oczekiwanego efektu, abyśmy wybrali odpowiednią dawkę. Przyjmuje się, że najmniejsza z nich jest dedykowana mężczyznom o drobniejszej posturze, jak też tym, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą się zdecydować na większą dawkę. Z kolei lek na potencję o większej zawartości aktywnych składników powinna być stosowana tylko w trudnych przypadkach.