Liporzeźbienie - Klinika Genesis

Na czym polega liporzeźbienie ciała?

Smukła i wyrzeźbiona sylwetka to cel, do którego dąży większość społeczeństwa. Niestety, coraz częściej występujące schorzenia, takie jak niedoczynność tarczycy, niezwykle utrudniają osiągnięcie wymarzonego ciała. Rozwiązaniem dla osób borykających się z tego typu problemem może być liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Może być ona wykonana na kilka sposobów, jednak najmniej inwazyjną i zdecydowanie najbardziej precyzyjną techniką będzie rzeźbienie sylwetki metodą Vaser Lipo HighDefinition.

Czym jest liposukcja Vaser Lipo HD?

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej laserem Vaser Lipo HD to rewolucyjna metoda, która pozwala na odessanie nawet pięciu do sześciu litrów tkanki tłuszczowej nagromadzonej w ciele pacjenta z równoczesnym rzeźbieniem jego kształtów. Procedura jaką są zabiegi liporzeźbienia Vaser Lipo 4d gwarantują spektakularne efekty, ze względu na zastosowanie ultradźwięków o niezwykle wysokiej częstotliwości. Ultradźwięki oddziałują wyłącznie w obrębie tkanki tłuszczowej, omijając naczynia krwionośne i nerwy. Innowacyjna końcówka aparatu Vaser Lipo HD emitując fale ultradźwiękowe prowadzi do odseparowania komórek tłuszczowych od reszty tkanek, doprowadzając do ich emulgacji i odsysania, bez zbędnych uszkodzeń tkanek okalających. Jest to sposób zdecydowanie bardziej precyzyjny niż standardowa liposukcja laserowa, w trakcie której uszkodzeniu ulegają również nerwy, naczynia krwionośne oraz tkanka łączna, co znacznie wydłuża czas rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu liposukcji Vaser Lipo HD

Liposukcja Vaser Lipo HD pozwala na rzeźbienie brzucha, pośladków, klatki piersiowej, ramion, pleców, liporzeźbienie nóg, a nawet wykonanie zabiegów na tak niewielkie i delikatne miejsca, jak szyja czy podbródek. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i bezinwazyjny, dlatego pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, w którym odbył się zabieg.

Procedura rozpoczyna się poprzez wykonanie niewielkiego nacięcia w skórze, przez które zostaje włożona sonda. Emituje ona fale ultradźwiękowe, które w sposób selektywny rozbijają tłuszcz bez konieczności uszkadzania tkanek okalających. Tłuszcz zostaje poddany emulgacji, a następnie próżniowo odessany na zewnątrz. Kaniule i sondy wykorzystywane w trakcie zabiegu są na tyle precyzyjne, że lekarz przeprowadzający zabieg jest w stanie wymodelować nawet małe i niedostępne wcześniej partie ciała, takie jak wewnętrzna strona ud. Zabieg liposukcji Vaser Lipo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu w przypadku odczuwania jakichkolwiek niedogodności przez pacjenta, może on zadecydować o podaniu leku przeciwbólowego.

Zabiegi liporzeźbienia Vaser Lipo 4d

Rekonwalescencja po zabiegu jest kwestią indywidualnych predyspozycji, jednak z reguły nie trwa dłużej niż kilka dni. Warto również wspomnieć, że pierwsze rezultaty widoczne są od razu, jednak na pełen efekt należy poczekać około 2 miesiące. Okres ten można przyspieszyć stosując masaże limfatyczne oraz unikając dźwigania ciężkich przedmiotów i pływania na basenie.

Przeciwskazania do zabiegu Vaser Lipo HD

Z uwagi na praktycznie bezinwazyjny charakter zabieg Vaser Lipo HD posiada zdecydowanie krótką listę przeciwwskazań. Zalicza się do nich okres ciąży i karmienia piersią, a także niektóre choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca i problemy z krzepliwością krwi.