ochrona majątku

Ochrona majątku przez spółki LTD

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian w zakresie zakładania firm w Anglii, a Brexit wywołał ogólny niepokój społeczny co do przyszłości wielu przedsiębiorstw. Szczególna grupę stanowią tu firmy, które dopiero zaczynają działać na rynku angielskim i nie odnajdują się w świetle nowych regulacji prawnych.

Brexit a potencjalne zagrożenia dla firm zakładanych w Anglii

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię jest uznawane za wydarzenie historyczne i spektakularne, ponieważ jest to pierwszy kraj wspólnoty, który podjął decyzję o dobrowolnym opuszczeniu szeregów Unii. Można powiedzieć, że stał się niejako prekursorem. Co to jednak oznacza dla firm zakładanych w Anglii i tych, które już działają?
Od dawna mówiło się o obawach co do możliwości dalszego prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, które jednak ostatecznie rozwiał raport “Business Brexit Priorities”, opracowany we współpracy z organizacją British Chambers of Commerce. Obecnie wydaje się coraz mniej prawdopodobne zaostrzenie przepisów co do prowadzenia firmy. Organizacja British Chambers of Commerce cały czas walczy o zachowanie dawnych regulacji prawnych, ale już wiadomo, że zmieni się wysokość podatku VAT, co będzie utrudnieniem dla wielu firm. Do tej pory zmiany w obrębie podatku VAT kontrolowała Unia, a teraz mówi się o konieczności znalezienia dodatkowych środków dla przedsiębiorców – zwłaszcza małych i średnich, które korzystają z unijnych ulg, a tym samym boleśnie odczują nowe regulacje.

Brexit a ograniczenia w dostępie do rynku poza granicami Wielkiej Brytanii

Tym, co szczególnie dotyka przedsiębiorców po wprowadzeniu Brexitu są ograniczenia do rynku poza granicami Wielkiej Brytanii. Wiążą się one z handlem towarami, ponieważ od 1 stycznia 2021 r. przedsiębiorstwa z krajów Unii, które obecnie kupują towary w Wielkiej Brytanii i wprowadzają je na rynek będą importerami, a te, które sprzedają towary do Wielkiej Brytanii staną się eksporterami. Powstały zatem nowe formalności celne, odprawy i kontrole celne towarów, a zmiany objęły też podatek VAT, akcyzę, różnego rodzaju świadectwa, zezwolenia, oznakowania itp. Tutaj przyda się wiedza o optymalizacji podatkowej.

Jak odnaleźć się wśród nowych przepisów i dlaczego warto powierzyć ich ochronę dobrej kancelarii?

Przedsiębiorcy, którzy mają problem z odnalezieniem się wśród nowych regulacji prawnych jakie przyniósł Brexit mogą skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w zakresie zakładania firm w Wielkiej Brytanii oraz w obsłudze prawnej i księgowej. Takie usługi świadczy firma Semperparatus, której pełną ofertę można znaleźć na stronie semperparatus.pl.
Dobra kancelaria, specjalizująca się w przepisach prawa praca, prawa gospodarczego i znająca obecne zasady działania firm na rynku brytyjskim jest pomocne również dla osób, które chcą dopiero wejść na rynek angielski i zastanawiają się jak założyć firmę w Anglii, jakie kwestie warto znać jeśli chodzi o szerokie zagadnienie jakim jest ochrona podatkowa i założenie spółki LTD. Jak się, bowiem okazuje Brexit nie przekreśla możliwości rozwoju przedsiębiorstw na rynku brytyjskim, ale stawia przedsiębiorców przed koniecznością dostosowania się do zmian i nowych regulacji, które pozwolą nadal się rozwijać.