paznokcie

Oliwka do paznokci – dlaczego warto jej używać?

Piękne, zdrowe paznokcie to marzenie chyba każdej kobiety. Jednak zwykle nie są one wynikiem tylko fantastycznych genów. Aby uzyskać efekt mocnych paznokci, konieczne jest pielęgnowanie płytki i chronienie jej przed uszkodzeniami. W jaki sposób można to zrobić? Chociażby za pomocą oliwki do paznokci!

Sposób na odżywienie paznokci

Oliwki to naturalne produkty, które umożliwiają odżywienie płytki paznokcia, ale także zmiękczenie skórek. Niektóre kobiety borykają się bowiem z narastającymi skórkami, które szybko wysuszają się, są nieatrakcyjne i nieprzyjemne w dotyku. Oliwki umożliwiają pozbycie się tego problemu – oczywiście jeśli są stosowane regularnie. Na czym polega ich działanie? Produkty do pielęgnacji paznokci zawierają witaminę E, która wspiera odnowę lipidów międzykomórkowych. Dzięki temu paznokcie są mocniejsze. Witamina E chroni również przed działaniem wolnych rodników, odpowiadających za procesy starzenia się skóry. W oliwkach znajdziesz też jednak inne substancje, między innymi naturalne olejki, których zadaniem jest wygładzenie i odżywienie skóry. Olejowanie paznokci jest prostym i przyjemnym zabiegiem. Wystarczy korzystać z nich dwa razy dziennie, delikatnie wmasowując preparat w płytkę oraz skórki.

Oliwki a lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe, choć są niezwykle popularne, osłabiają płytkę paznokcia. Kobiety, które posiadają bardziej łamliwe paznokcie, mogą szybko zauważyć, że płytka wygina się i kruszy. Odpowiednia pielęgnacja może pomóc w ochronie paznokci przed tym działaniem. Oczywiście same oliwki nie wystarczą. Warto zaopatrzyć się również w odżywki do paznokci, które wzmacniają je i usztywniają, chroniąc przed łamaniem. Oliwka z kolei pozwoli na pielęgnowanie dłoni nawet wtedy, gdy lakier został już nałożony. Dzięki temu skórki nie będą narastać tak szybko na paznokcie – to sprawi, że manicure będzie znacznie dłużej wyglądać pięknie.

Uzyskanie efektu mocnych paznokci może trochę potrwać, jednak regularna pielęgnacja z pewnością w tym pomoże. Oliwki to jeden z tych elementów, który z pewnością warto dołączyć do swojego codziennego rytuału dbania o paznokcie!