pakiety medyczne

Pakiety medyczne to absolutny standard w obecnych czasach. Sprawdź, dlaczego!

Popularność polis zdrowotnych nie słabnie – zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. Dlaczego tak chętnie wybieramy prywatne ubezpieczenia medyczne? Co obejmują takie pakiety? Dowiedz się!

Pakiety medyczne dla firm zamiast NFZ? Tak!

Kto lubi stać w kolejkach lub czekać na badanie kilka miesięcy, a nawet lat? Nikt. Właśnie dlatego coraz więcej osób korzysta z publicznej służby zdrowia tylko w wyjątkowych sytuacjach, a na co dzień wybiera prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki rozwiązaniom takim jak pakiet Lux Med itd. można błyskawicznie umówić się na wizytę online, poprzez aplikację albo infolinię. Zazwyczaj otrzymujemy termin jeszcze tego samego dnia (zwłaszcza jeśli potrzebujemy np. pomocy internisty). Na konsultację z endokrynologiem, ginekologiem czy dermatologiem możemy poczekać nieco dłużej, ale wciąż to zdecydowane krótszy czas, niż terminy oferowane przez NFZ. Co więcej, standardem na obecnym rynku pracy jest benefit w postaci zbiorowego ubezpieczenia. Pakiety medyczne dla firm to usługa, którą częściowo opłaca pracodawca – pracownik ma wówczas opiekę medyczną za darmo, lub za niewielką opłatą (w zależności od pakietu). Dla wielu pracowników obecność tego benefitu jest kluczowa przy ostatecznej decyzji o podjęciu pracy. Szczególnie jeśli w ramach pakietu można ubezpieczyć również dzieci oraz partnera.

Jaki pakiet medyczny wybrać?

Dziś na rynku mamy mnóstwo firm oferujących ubezpieczenia medyczne w przeróżnych wariantach – od podstawowych, aż do wersji premium. Który wybrać, by nie żałować, a jednocześnie nie przepłacać? Tak naprawdę wiele zależy od umowy, jaką podpisał pracodawca. Koszt refundacji ustala się indywidualnie z firmą świadczącą usługi medyczne – niezależnie od tego, czy będzie to pakiet medyczny Tu Zdrowie, czy inny. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant, podpytaj pracodawcę o wysokość comiesięcznej składki. Najtańszy pakiet zawiera zazwyczaj podstawowe świadczenia opieki medycznej, takie jak standardowe badania laboratoryjne (np. morfologię) czy wizyty u internisty. Jeśli rzadko korzystasz z pomocy lekarzy i nie zależy Ci na wielu specjalizacjach, ten wariant będzie właśnie dla Ciebie. Im bardziej rozbudowany pakiet, tym szerszy zakres usług. W najdroższych wariantach masz zagwarantowaną np. tomografię komputerową, konsultację stomatologiczną, wizyty u psychologa, a nawet leczenie ortodontyczne. Rodzaje świadczeń są tu ustalane przez każdą z firm medycznych. Warto też wspomnieć, że nawet jeśli Twój pakiet nie obejmuje danej konsultacji lub badania, zazwyczaj otrzymujesz zniżkę na usługę – za sam fakt bycia ubezpieczonym w danej firmie.