oczyszczanie skóry twarzy

Pielęgnacja na co dzień – czym oczyścić skórę twarzy

Oczyszczanie twarzy to podstawowy etap w pielęgnacji skóry. Powinniśmy ją. myć zarówno rano, jak i przed snem, taki rytuał pozwoli zachować zdrową, promienną cerę, jak również ograniczyć powstawanie niedoskonałości. Ważne, aby kosmetyki, które wybierzemy do codziennej pielęgnacji były dla nas odpowiednie, czyli przeznaczone do naszego typu cery. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, zarówno do oczyszczania, jak i demakijażu, możemy wybierać nie tylko spośród kosmetyków, ale również specjalnych gąbeczek, szczoteczek do twarzy i innych urządzeń.

Pielęgnacyjny rytuał krok po kroku

Krok 1 – wstępne oczyszczanie

Przed przystąpieniem do oczyszczania, ważne by dokładnie umyć ręce oraz związać włosy. Na początku zajmujemy się usunięciem makijażu, a w tym celu mogą posłużyć nam różnego rodzaju specyfiki. Możemy użyć:

  • Płyn micelarny 
  • Mleczko do demakijażu
  • Balsam
  • Olejek

Aby przyspieszyć zmywanie makijażu, a jednocześnie zyskać pewność, że na naszej skórze nie pozostał ślad po make-upie, możemy dołączyć do naszego zestawu specjalne akcesoria takie jak ściereczki lub gąbeczki. Wykonane ze specjalnego materiału, już po zwilżeniu wodą, dokładnie usuną nawet najcięższy makijaż. Niekwestionowanym hitem dla osób, którym zależy na dogłębnej pielęgnacji są szczoteczki do twarzy. To urządzenia elektroniczne, które wykorzystują technologię sonicznego systemu oczyszczania.

Krok 2 – oczyszczanie właściwe

Kiedy już pozbędziemy się makijażu, możemy przejść do właściwego oczyszczania twarzy. Bardzo ważne w tym kroku jest to, aby dobrać odpowiedni dla swojej cery preparat. Do skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień unikajmy produktów peelingujących lub zawierających wysokie stężenia alkoholu. Dużo lepiej sprawdzą się kosmetyki przeznaczone do tych konkretnych problemów, mogą one zawierać rumianek, aloes, bądź oleje z konopii. 

  • Żel myjący (dostępny na https://www.perfumesco.pl/pielegnacja) – możemy użyć standardowego żelu bądź micelarnego, który jest połączeniem płynu micelarnego wraz z żelem. Skutecznie zmywa makijaż oraz oczyszcza twarz. W momencie, gdy nasza skóra potrzebuje głębokiego oczyszczania, warto zastosować żel peelingujący, który dzięki swoim drobinkom dokona mikrozłuszczenia skóry, jak również bardzo dobrze detoksykuje i poprawia jakość cery.
  • Pianka oczyszczająca – pianki słyną ze swej lekkiej konsystencji, dzięki swojej delikatności będzie ona najbezpieczniejszym wyborem. Pianka nie podrażnia oraz nie wysusza porów, ma właściwości nawilżające i łagodzące

Krok 3 – tonizacja

Na koniec codziennej pielęgnacji powinniśmy wyrównać pH naszej skóry. W tym celu najlepiej sprawdzą się bezalkoholowe toniki z https://www.perfumesco.pl/. Przywrócenie kwaśnego odczynu pH skóry jest szczególnie istotne, gdy borykamy się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, czy przesuszenie. Specyfik do tonizacji powinien być delikatny, dobrany indywidualnie do typu cery.