psycholog

Pomoc dla najmłodszych, w trudnych dla nich chwilach

Dzieci zwykle są radosne i beztroskie. Niemniej jednak może zdarzyć się tak, że pociecha z dnia na dzień, będzie stawać się coraz bardziej markotna, a także zacznie się izolować od rówieśników i unikać kontaktów z rodziną. Świat dziecka nie jest taki prosty jak mogłoby się to wydawać, a młody człowiek często boryka się z problemami, które się nawarstwiają i sprawiają, że radość z życia i beztroskiej zabawy po prostu ulatuje. Okazuje się, że psycholog może okazać się niezbędną pomocą i wsparciem, a co najważniejsze przywróci dziecku dobre samopoczucie. Kiedy warto się do niego udać wraz z pociechą?

Dziecięce problemy, które trudno zauważyć

Dzieci często borykają się z różnymi problemami, które dla dorosłych wydają się po prostu zbyt błahe, by na nie zareagować. Co więcej, często zdarza się tak, że rodzice po prostu nie dostrzegają, że ich pociecha ostatnio znacznie zmieniła swoje zachowanie. Niemniej jednak odrzucenie, wyśmiewanie w grupie rówieśników czy inne, przykre doświadczenia mogą spotkać nasze dziecko każdego dnia. Wówczas, o ile sytuacja taka się utrzymuje, a dziecku nikt nie udzieli niezbędnej pomocy, zamyka się ono w sobie i stara odizolować od świata, w którym doznało krzywdy.

Rozmowa z dzieckiem o wizycie u psychologa

Psycholog jest osobą, która przede wszystkim potrafi słuchać i okazać zrozumienie. Często dzieci nie mają odwagi zmierzyć się samodzielnie z własnymi problemami lub po prostu są nimi zbytnio przytłoczone. Rodzice zaś żyjąc w pośpiechu zwykle nie poświęcają dziecku należytej uwagi, a także nie zauważają zmian w jej zachowaniu. Niemniej jednak jeśli tylko będzie można łatwo wyczuć, że dziecko znacznie się zmieniło, warto poruszyć z nim temat wizyty u psychologa. Rozmowa z młodym człowiekiem o psychologu powinna przebiegać w spokojnej atmosferze. Dziecku należy wyjaśnić, że psycholog pomoże mu rozwiązać problemy, z którymi ono się obecnie zmaga, a co najważniejsze, udzieli mu pełnego wsparcia i zrozumienia. Jeśli dziecko wyrazi chęć umówienia się na taką wizytę, rodzice powinni pozwolić mu wybrać, czy chce odbyć ją samodzielnie, czy wraz z nimi. Informacje na temat wizyty: https://poradnia-harmonia.pl/psycholog-dzieciecy-warszawa/.

Psycholog dla dzieci- w czym pomoże?

Psycholog dziecięcy przede wszystkim znajdzie rozwiązanie problemów, które trapią młodych ludzi. Zasugeruje odpowiednie rozwiązania, a także kroki, które należy podjąć celem rozwiązania niekorzystnych sytuacji. Co najważniejsze psycholog wysłucha dziecko, a także sprawi, że będzie się ono czuło zrozumiane i bezpieczne. Tego typu wizyta z pewnością stanie się pierwszym krokiem, do odzyskania przez dziecko pewności siebie i uwolnienia się od dręczących je myśli.