psycholog online

Psycholog online – uzyskaj skuteczną pomoc, bez wychodzenia z domu

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których stres i szybkie tempo życia towarzyszą nam na co dzień. Często ciężko znaleźć nam chwile wytchnienia, a co za tym idzie odczuwamy nie tyko wewnętrzne wypalenie, ale przytłoczenie otaczającą nas rzeczywistością. Mało kto decyduje się w takiej sytuacji na wizytę u psychologa, gdyż wciąż się to z zakłopotaniem i krępacją. Rozwiązaniem, które może pomóc są więc wizyty u psychologa online, gdzie nawet nie musimy wychodzić z domu. 

Psycholog online – dla kogo?

Psycholog online to pomoc, która możemy uzyskać, na takich samych zasadach, jak w przypadku tradycyjnej wizyty w gabinecie. Niemniej jednak, tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku:

  • osób w podróży- jeśli ze względu na częste podróże i delegacje, nie możemy systematycznie odwiedzać gabinetów, wówczas spotkania online są idealnym rozwiązaniem.
  • osób mieszkających w małych miasteczkach i wsiach- nie oszukujmy się, dostęp do pomocy psychologicznej jest tam mocno utrudniony. Jednak dzięki psychologowi online, można np. odbyć wizytę w Poradni Harmiona, nie wychodząc z domu.
  • osób mieszkających za granicą
  • osób niepełnosprawnych- będzie to dla nich ogromne ułatwienie
  • osób, które wciąż borykają się z uczuciem wstydu i mają opory przed osobistym kontaktem z psychologiem.

Co wyróżnia psychologa online?

Psycholog, który prowadzi zajęcia w formie kontaktu online, a nie kontaktu bezpośredniego jest niezwykłym udogodnieniem dla pacjentów, którzy mają problem lub odczuwają wstyd z powodu wizyt w tradycyjnym gabinecie. Niezaprzeczalnie więc, wyróżnia go nie tylko wygoda i komfort zapewniony pacjentowi, ale równocześnie też skuteczność. Co więcej, wykreowane jest również niezwykle przyjazne środowisko, gdyż można otwarcie i swobodnie rozmawiać i pracować nad problemami bez wychodzenia z domu. Warto wiedzieć, że podczas spotkań online, nie jest obowiązkowe włączenie kamery, co może zapewnić pacjentowi jeszcze większą swobodę i otwartość na szczerą rozmowę. Wizytę z psychologiem online umówisz na stronie https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/psycholog-online/.

Zalety skorzystania z usług psychologa online

Największą zaletą tej formy terapii jest przede wszystkim to, że jest ona łatwo dostępna. Nie musimy bowiem szukać psychologa w innym mieście, gdyż wystarczy jedynie dostęp do Internetu, by rozpocząć terapię. Szczególne znaczenie ma to w przypadku osób niepełnosprawnych, które mają problemy z mobilnością. Co więcej, dzięki temu o wiele łatwiej jest zaplanować kolejne sesje i je zorganizować, gdyż psycholodzy online, zwykle dostępni są nawet w niestandardowych godzinach. W przypadku pacjentów, znacznie zredukowany został dyskomfort, który musieliby odczuwać np. oczekując na swoją kolej w poczekalni. Inni z kolei będą mogli o wiele łatwiej opowiadać o swoich problemach z własnego zacisza domowego. Psycholog online jest więc niezwykle skuteczną alternatywą dla tradycyjnych spotkań terapeutycznych.