naturalne włosy

Rodzaje włosów w perukach naturalnych

Peruki stały się obecnie niezwykle popularne wśród kobiet. Nie tylko są one wstanie przy ich pomocy zmienić swoją dotychczasową fryzurę, bez ingerencji w naturalne kosmyki, ale przede wszystkim są one wstanie ukryć pod nimi problemy lub sytuacje, które doprowadziły do utraty włosów jak np. walka z chorobą nowotworową. Oczywiście obecnie na rynku panie nie muszą martwić się o możliwości wyboru. Peruki produkowane są zarówno z włosów naturalnych jak i syntetycznych. Peruka naturalna jednak zdecydowanie podbiła serca wszystkich kobiet  z tego względu, że wygląda ona po prostu jak prawdziwa fryzura. Jednak jakie są rodzaje włosów w perukach naturalnych?

Włosy mongolskie i włosy chińskie- najtańsze peruki naturalne

Pierwszym rodzajem włosów, z jakich może zostać wykonana peruka naturalna to włosy mongolskie i włosy chińskie. Jest to jedna z najtańszych peruk naturalnych. Są one jednocześnie możliwie najcieńszymi włosami o dość porowatej strukturze. Oczywiście na rynku panuje ich ogromny wybór kolorów, jednak najczęściej peruki te dostępne są w kolorze czarnym. Włosy chińskie i mongolskie są najtańszą alternatywą wykonywania peruk, gdyż nie są one zbyt podatne na układanie i dość szybko się niszczą. 

Włosy malezyjskie i indyjskie w perukach naturalnych

Peruka naturalna może być również wykonana z włosów indyjskich i malezyjskich. Znów naturalnie peruki z tych włosów występują w kolorze czarnym lub kolorze ciemnego brązu. Są one nieco grubsze niż włosy chińskie i mongolskie, jednak w dalszym ciągu mają porowatą strukturę. Nieco lepiej jednak przedstawia się ich podatność na układanie. Peruki z włosów indyjskich i malezyjskich są nieco droższe i zapewniają dość naturalny wygląd.

Włosy brazylijskie i ich zalety w perukach naturalnych

Dość ciekawą alternatywą, nieco droższą od wyżej wymienionych, jest peruka naturalna z włosów brazylijskich. Są to dość grube włosy, które występują w różnorodnych kolorach. Są to włosy mocne i podatne na wszelaką stylizację. Peruki naturalne z włosów brazylijskich są dość wytrzymałe na wszystkie zabiegi stylizacyjne i nie łamią się tak szybko jak np. najtańsze włosy chińskie.

Włosy europejskie- najlepszy wybór do słowiańskiej urody

Włosy europejskie w perukach naturalnych to idealny wybór dla pań o słowiańskim typie urody. Co prawda jest to najdroższe rozwiązanie stosowane w perukach naturalnych, jednak włosy te są niezwykle grube i podatne na układanie. Zapewniają również najbardziej naturalny efekt, oraz są wytrzymałe. Co więcej, struktura tych włosów jest gładka, a także są one najbardziej zbliżone do naszych naturalnych kosmyków.