lekarz

Strój medyczny damski – postaw na wygodę i profesjonalny wygląd

Praca w medycynie nie należy do najłatwiejszych, lecz za to daje ona dużo radości. Możliwość ratowania życia innym osobom sprawia, że można się czuć bardzo dobrze. Owszem, to także cienie, gdy nie udaje się uratować pacjentów, jednak najprościej można to skwitować stwierdzeniem “takie jest życie”. Jeżeli chodzi o panie w zawodach związanych z medycyną, to są pielęgniarki, lekarki, położne oraz salowe. Rzadko się zdarza, że widzimy taką osobę “po cywilu”. Postanowiliśmy więc sprawdzić, dlaczego warto mieć strój medyczny i jakie są jego zalety. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Damski strój medyczny to gwarancja profesjonalizmu

Z autopsji wiemy, że każda profesja posiada swój własny, unikalny uniform, który jednoznacznie wyróżnią ją spośród innych. Policjanci, strażacy, kominiarze – wszyscy posiadają odpowiednie stroje ułatwiające ich rozpoznanie. Nie inaczej z osobami pracującymi w medycynie. Strój medyczny damski z pewnością dodaje profesjonalizmu i sprawia, że pacjent od razu nabiera respektu. Jako, że lekarz jest jednym z ważniejszych zawodów na tej ziemi, to pacjent widzący kobietą w stroju medycznym od razu wie, z kim ma do czynienia.

Takie fartuchy doskonale sprawdzą się nie tylko w szpitalach, ale i nawet z zwykłych ośrodkach zdrowia. Załoga, która chodzi w uniformach jest postrzegana o wiele lepiej i pacjenci mają wrażenie, że panuje tutaj dyscyplina. Wystarczy na korytarzu zobaczyć panią w stroju medycznym, aby wiedzieć, że to właśnie od niej możemy się dowiedzieć informacji odnośnie kwestii medycznych. 

Fartuchy damskie to gwarancja wygody

Praca lekarza nie polega na wykonywaniu niełatwych ruchów, bo jest to raczej praca stacjonarna, natomiast żadna z pań nie chce mieć na sobie stroju, który krępowałby najprostsze czynności. Fartuchy od firmy Anilon są bardzo wygodne, a w dodatku wytrzymałe. Ciekawostką jest to, że można zdecydować się na wersję letnią oraz z dłuższymi rękawami na zimę. Nie można zapomnieć o tym, że strój medyczny damski powinien zakrywać prywatne ubranie.

Na wygodę uniformów damskich składa się nie tylko długość ubrań, ale i struktura materiałowa. Zostały one wykonane z higroskopijnego materiału: bawełny oraz mieszanki poliestru. 

Uniformy damskie zapewniają bezpieczeństwo

Pracując nie tylko w szpitalach ale i w zwykłych przychodniach lekarze mają fizyczny kontakt z pacjentami. Spora część z nich przychodzi po poradę będąc chorym i zdarza się, że wydzielają z siebie płyny ustrojowe. Trudno sobie wyobrazić taki kontakt w ubraniach cywilnych, gdyż byłoby to niekomfortowe zarówno dla pacjenta oraz dla lekarza czy pielęgniarki.

Posiadanie na sobie stroju medycznego sprawia, że kobieta będzie czuć się bezpieczniej, a wszelkie zanieczyszczenia będą lądować właśnie na nim. Fartuch damski ma jeszcze jedną ciekawą zaletę. W przypadku kontaktu z małymi pacjentami, łatwiej jest nawiązać relację, ponieważ jest on zainteresowany czymś nowym. Relacja na linii lekarz – małe dziecko jest oparta o zaufanie, które prościej się buduje, aniżeli bez takiego kitla.