sztuczna trawa

Trawnik w kilka godzin.

Ktoś, kto uważnie śledzi współczesne trendy, to pewnie zauważył, że ludzie coraz częściej szukają w internecie fraz takich jak: trawa z rolki, układanie sztucznej trawy czy też dystrybutor sztucznej trawy. Można by zadać egzystencjalne pytanie – czego tak naprawdę szukamy? Odpowiedź jest prosta – ułatwienia i wielofunkcyjności. Sztuczna murawa jest znacznie łatwiejsza w eksploatacji co ta naturalna, a daje tyle samo pożytku.

Zalety sztucznej murawy

No właśnie, w czym tkwi sekret popularności trawy z rolki? Otóż murawa nowej generacji jest…

  1. Uniwersalna – sztuczną trawę można zastosować w wielu miejscach. A szczególnie w takich, gdzie eksploatacja naturalnej murawy byłaby trudna. Są to tak zwane miejsca trudne – na przykład boiska piłkarskie. Trudno przecież taplać się w błocie w czasie deszczu na boisku. Zamiast „upaćkanej” trawy, mamy zawsze zwartą i gotową sztuczną murawę. Murawę nowej generacji zastosujecie także w miejscach słabo nasłonecznionych.
  2. Komfortowa – dystrybutor sztucznej trawy zadbał o to, aby sztuczna murawa była bardzo miła w dotyku. To świetna wiadomość dla rodziców, którzy chcą ochronić swoje maluchy przed urazami. W komfort użytkowania wlicza się również to, że układanie sztucznej trawy jest bardzo proste.
  3. Bezobsługowa – kupujesz trawę i… nic nie musisz robić. Nie musisz jej podlewać. Nie musisz nawozić. Nie musisz dbać. Ani się martwić. Jeśli jesteś typowym współczesnym mieszczuchem, który często wyjeżdża w delegacje i uwielbia się od czasu do czasu wygrzać w ciepłych krajach, to owa nowoczesna murawa jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie mówiąc już o tym, że być może jesteś zwyczajnie wygodny. Taka cecha to nie żaden ewenement, ale trend – niemal wszyscy jesteśmy wygodni w dzisiejszych czasach i nie wstydzimy się do tego przyznawać. Plus oczywiście to, że jesteśmy zabiegani. Potrzebujemy wyzwalającego komfortu.
  4. Opłacana – głównie finansowo. Koszt to tylko montaż sztucznej trawy. Zainstalowana murawa nie wymaga dalszych kosztów. Nie trzeba wydawać pieniędzy na przykład na nawadnianie.

Którą trawę z rolki wybierasz?

Dystrybutor sztucznej trawy oferuje kilka rodzajów trawy:

  1. Soft – murawa dobra jakościowo, a jednocześnie stosunkowo niedroga. Do tego bardzo miękka w dotyku. Polecana do wykorzystana w miejscach zabaw dla dzieci. Delikatna, naturalnie wyglądająca, chroniąca przed promieniami słonecznymi.
  2. Camp – nowinka technologiczna. Ekstremalnie miękka. Gęsta oraz mocna. Świetnie imitująca naturalną murawę. Łączy nowoczesność z naturalnym urokiem.
  3. Supreme – zaawansowana technologicznie. Przez co delikatna, sprężysta, z efektem pamięciowym sprawiającym, że intensywnie użytkowana powraca do standardowej pozycji. Idealna do wykorzystania na tarasach i balkonach.
  4. Prestige – wysoka trawa z rolki (40 mm), o pięknym odcieniu, miękka i delikatna. Jeśli lubisz chodzi boso po trawie, to wybierz ten model. Szczególnie interesująco prezentuje się w ogrodzie.
  5. Epic – z ośmioletnią gwarancją UV, wytrzymała, gęsta, miękka i naturalna. Do balkonów, tarasów, placów zabaw.