dieta pudełkowa

Trzymanie formy dzięki diecie pudełkowej

W dużych miastach catering dietetyczny w postaci tzw. diety pudełkowej robi się coraz bardziej popularny. Prawie każdy z nas zna osobę korzystającą z tego rodzaju żywienia. Czy taka dieta jest zdrowa i dla kogo jest szczególnie polecana? Przeanalizujmy tę kwestię na przykładzie warszawskiego cateringu Loveat Catering.

Jak powstają posiłki diety pudełkowej?

Potrawy serwowane w diecie pudełkowej Loveat Catering opracowywane są przez zespół dietetyków, kucharzy i technologów żywienia według zasad najnowszej Piramidy Żywieniowej IŻŻ na 2021 rok oraz modelu tzw. Zdrowego Talerza. Planowana jest zarówno w skali dziennej jak i tygodniowej tak, by optymalnie zaopatrzyć organizm w kalorie i substancje odżywcze.

Jakie produkty znajdziemy w cateringu dietetycznym?

Podstawą zdrowego żywienia są owoce i warzywa –  powinny stanowić połowę tego co jemy. W diecie pudełkowej Loveat Catering znajdują się głównie sezonowe owoce i warzywa, bogate w witaminy, mikro i makroelementy, a także błonnik i antyoksydanty. Istotnym elementem diety każdego z nas są tzw. dobre węglowodany. Dlatego w posiłkach Loveat Catering mamy różne kasze, pieczywo pełnoziarniste i ryż. W zależności od wariantu diety, do tego wszystkiego dodawane są produkty mleczne, mięso i ryby. Ich ilość jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, a także do pory dnia i aktywności zawodowej klienta. 

Dla kogo catering dietetyczny?

Krótka odpowiedź brzmi: dla każdego. Jeśli jesteś sportowcem, młodą zabieganą mamą, seniorem, cukrzykiem, alergikiem, czy weganinem, to z pewnością w ofercie cateringu Loveat Catering znajduje się idealnie zbilansowana dieta dla Ciebie. Nieważne w jakiej dzielnicy Warszawy mieszkasz, Loveat Catering dostarczy Ci jedzenie pod sam nos – nie musisz wychodzić z domu.

Jaką dietę można zamówić?

Loveat Catering ma w ofercie kilkanaście zestawów posiłków, dostosowanych do potrzeb ludzi w różnym wieku, o różnych potrzebach żywieniowych. Podstawowym modelem jest Dieta Standard – 5 posiłków o odpowiedniej kaloryczności na każdą porę dnia. Dla osób aktywnych fizycznie, w szczególności dla zawodowych sportowców, opracowane zostały plany żywieniowe Dieta Sport, Sport Pro oraz Dieta Ketogeniczna. Ci, którzy nie jedzą mięsa i jego pochodnych mogą zamówić Dietę Wege lub Dietę Wege + Fish. Dla tych, którzy powinni ograniczyć cukry, opracowany został plan Niskie IG. 

Jak widać, jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, to śmiało możesz skorzystać z cateringu dietetycznego Loveat Catering. Z pewnością znajdziesz zdrową dietę i się nie zawiedziesz. Należy jednak pamiętać, że zbilansowane posiłki to nie wszystko. Pierwszym elementem najnowszej Piramidy Żywieniowej jest aktywność fizyczna – zalecana w dawce co najmniej 35 minut dziennie. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie: Catering dietetyczny Warszawa.