peruki i tupety

Tupet jako rozwiązanie na łysienie miejscowe

Przyczynami utraty się włosów mogą być uwarunkowania genetyczne oraz choroby. Przerzedzanie fryzury może być również związane z ogólnym brakiem gęstości włosów, czy ich nadmiernym zniszczeniem. Walcząc z łysieniem miejscowym nie trzeba sięgać wyłącznie po drogie i mało efektywne sposoby. Oto, dlaczego tupet jest dobrym rozwiązaniem na utratę włosów.

Alternatywa dla inwazyjnego zagęszczania włosów

W odróżnieniu od zagęszczania włosów w salonach fryzjerskich, noszenie tupetu jest mało inwazyjnym sposobem walki z miejscowym łysieniem. Wystarczy odpowiednio nałożyć, a następnie przypiąć perukę na naturalne włosy, by ta poprawiła gęstość fryzury. Co jednak najważniejsze, stosowanie tupetu nie wymaga zabiegów poprawiających wygląd włosów. W przypadku zagęszczania takimi metodami, jak microringi, po kilku tygodniach od pierwszej wizyty konieczne jest podciągnięcie włosów. Ma to związek z ich naturalnym porostem, który w miarę czasu eksponuje doczep. Tupet można z kolei wykorzystywać przez wiele lat, a zabiegi pielęgnacyjne wykonywać można samodzielnie w domu.

Naturalny wygląd i większa pewność siebie

Naturalne tupety w całości wykonane są z naturalnych włosów. Struktura włosa jest miękka, a po założeniu na głowę trudno jest odróżnić perukę od naturalnej fryzury. W przypadku tupetów naturalnych nie ma mowy o nieestetycznym błyszczeniu się włosów, tak jak ma to miejsce w perukach syntetycznych. Dodatkowo naturalne tupety poddają się swobodnej stylizacji, stąd ich właścicielki mogą tworzyć z ich pomocą ulubione fryzury.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji zakładanie tupetu trwa kilka chwil. Podstawa peruki dopasowuje się do kształtu głowy, a specjalne spinki dbają o jej stabilne utrzymanie. Przy odpowiednim założeniu tupetu nie da się go odróżnić od własnych włosów, dlatego wiele kobiet docenia możliwość walki z miejscowym łysieniem z jego pomocą.

Jak dbać o tupet?

Przy odpowiedniej pielęgnacji tupet posłużyć może swojej właścicielce nawet kilka lat, a delikatne zabiegi na czepkach z włosów naturalnych przedłużają ich żywotność o nawet 2 lata. Jak dbać o wygląd tupetu? Perukę myć należy rzadko – dwa razy na miesiąc to wystarczająca częstotliwość. Przed zamoczeniem włosy należy dokładnie rozczesać, a następnie zmoczyć je wodą o temperaturze max. 30 st. Na tupet nałożyć trzeba szampon nawilżający, a następnie odżywkę.

Po spłukaniu, nadmiar wody należy odsączyć – włosy nie powinny być pocierane, bo może to je zniszczyć. Tupet suszyć można suszarką, jednak bez zbliżania urządzenia do nasady włosów. Dodatkowo trzeba pamiętać, by tupetu nie farbować na własną rękę, gdyż może to źle wpłynąć na delikatne włosy. Można za to samodzielnie zmieniać stylizacje włosów np. przy pomocy lokówki i prostownicy.

Artykuł powstał we współpracy z Hairly.pl. Sklep oferujący między innymi peruki mieszane, naturalne i syntetyczne.