diamentowa zawieszka

Czy zawieszki mogą być noszone jako talizmany i amulety?

Przez wiele wieków ludzie wierzyli w magiczną moc przedmiotów. Szczególną rolę przypisywano biżuterii, zawierającej kamienie szlachetne: możni nosili ją, by zapewnić sobie pomyślność lub odwrócić zły los. Obecnie ozdoby tego typu są przede wszystkim dodatkiem do stroju. Wiele osób, wybierając konkretny ich model, w dalszym ciągu kieruje się jednak tradycyjnymi wierzeniami. Bo niby czemu by nie spróbować przyciągnąć szczęścia w ten właśnie sposób?

Jakie właściwości przypisuje się diamentom? 

Nazwa diament pochodzi od greckiego słowa adamas, oznaczającego niezniszczalny. Pod tym mianem kamień ten znany był już w starożytności. Grecy i Rzymianie zafascynowani byli jego właściwościami, szczególnie odpornością na ogień i twardością, diamenty szybko stały się więc kamieniami władców: były one uznawane za talizmany, chroniące panującego m.in. przed zranieniem lub wydaniem niewłaściwego wyroku sądowego. Biżuteria z diamentami miała też przynosić szczęście w walce — średniowieczni wodzowie zabierali je więc ze sobą, gdy wyruszali na wyprawy wojenne. Kamienie te były przy tym niezwykle drogie — jeszcze do niedawna na ich zakup pozwolić sobie mogła jedynie arystokracja. Na szczęście obecnie ceny wykonanej z nich biżuterii są już bardziej przystępne, a  przykłady takich produktów można znaleźć na podstronie https://lodzinscy.eu/250-naszyjniki, na której znajdziesz piękne naszyjniki z diamentami Łodzińscy. Ozdoby te są więc dziś dostępne nie tylko dla koronowanych głów.

Czy diamentowa zawieszka może być lokatą kapitału?

Również obecnie uważa się, że noszenie diamentów pozwala uzyskać cechy, przypisywane dawniej idealnym władcom: odwagę, determinację, prawość, jasność umysłu i umiejętność rozstrzygania zawiłych kwestii. Biżuteria z diamentami jest też oczywiście piękna, a przy tym — co ważne dla wielu osób — może być traktowana jako stabilna lokata kapitału. Jeżeli rozważamy jej kupno z tego ostatniego powodu, powinniśmy zaznajomić się z zasadami wyceny diamentów. Może w tym pomóc artykuł blogowy https://lodzinscy.eu/blog/porady/w-krainie-diamentow-jak-wlasciwie-oceniac-ich-wartosc-i-jakosc należącej do renomowanej firmy jubilerskiej z Krakowa. Wpis ten pomoże Ci zostać ekspertem od biżuterii z diamentami.

diamentowa zawieszka

Jakie zawieszki przyniosą nam szczęście w miłości?

Niektóre spośród kamieni szlachetnych i półszlachetnych mają również — według tradycji — przynosić szczęście w miłości. Do ich grona zalicza się między innymi granat, symbolizujący wierność i oddanie — ma on wzmacniać więzi i pomagać w budowaniu związku. Zawieszka z granatem będzie idealnym wyborem dla osób, które mają już partnera życiowego. Natomiast tym, które dopiero szukają swej drugiej połowy, można polecić biżuterię z różową odmianą kwarcu. Kamień ten ma pomagać w otwarciu serca na uczucia i przełamywaniu nieśmiałości.

Jaka biżuteria pozwala osiągnąć sukces na polu zawodowym?

Bogactwo i powodzenie w interesach ma przyciągać cytryn. Przypisuje się mu również zdolność pobudzania do działania oraz otwierania umysłu na nowe idee — zawieszka z nim będzie więc świetnym prezentem dla kobiety aktywnej na polu biznesowym. Szczęście w pracy na etacie może natomiast przynieść biżuteria z ametystem — kamień ten sprzyja koncentracji i logicznemu rozumowaniu. Podobne właściwości przypisuje się jadeitowi, który na dodatek pozwala zachować spokój i opanowanie w sytuacjach kryzysowych.