depilacja

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserowa to proces, który prowadzi do nieodwracalnej utraty włosów z danej partii ciała. Jest to zabieg, dzięki któremu można pozbyć się obecności uporczywych włosów na dobre. Niezależnie od wieku czy płci można korzystać z depilacji laserowej, która w dzisiejszych czasach wykonywana jest w znacznej większości salonów urody. Wykorzystuje się do niego laser emitujący wiązkę świetlną o określonej długości fali działającej na skórę, a dokładniej melaninę w niej zawartej. Dzięki procesowi termolizy nagrzewa się ona niszcząc ostateczny cel jakim jest cebulka włosa. Po tym procesie włosy już nie wyrosną i skóra będzie gładka na dobre.

Zabieg depilacji laserowej

Aby dobrze przygotować się do zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad z klientem, który dotyczy między innymi stanu skóry, jego typu, a także koloru i grubości włosów. Są to dane bardzo potrzebne do ustawienia optymalnych parametrów lasera, który nie skrzywdzi skóry, a jednocześnie będzie skuteczny. Często zaczyna się od próby na naświetlania niewielkiego odcinka skóry aby sprawdzić, czy na pewno nie dojdzie do komplikacji. Jest to proces, który będzie skuteczny tylko i wyłącznie, jeśli zostanie przeprowadzony w fazie wzrostu cebulki. W wyniku tego powinien być powtarzany kilkukrotnie aż do uzyskania trwałego efektu. Może to być już od 3, ale aż do 10 razy. Najdłużej będzie to trwało u osób z gęstymi włosami i ciemną karnacją, natomiast najkrócej u osób z jasną karnacją i jasnymi włosami.

Po przeprowadzonym zabiegu należy myć skórę preparatem bezmydłowym i używać kosmetyków nie posiadających alkoholu – aby nie narazić skóry na podrażnienia. Wszystkiego rodzaju peelingi i opalanie należy odstawić na minimum dwa tygodnie.

Koszty zabiegów

Koszt zabiegu pojedynczego jest uzależniony od miejscowości oraz strefy. Najtańsza jest twarz (150-200zł), następnie prezentują się pachy 200-300zł, bikini 350-500zł a najdroższe są uda – 450-500zł. Jest to przedział orientacyjny zależny również od salonu i jego renomy. Cennik zabiegów dostępny jest pod adresem https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/.