peruka

Jak dobrać kolor peruki do karnacji

Dobrze dobrany kolor włosów potrafi podkreślić piękno oczu i rozświetlić cerę. Jednak skąd ma się mieć pewność, jaki kolor będzie pasował do karnacji. Warto poświęcić chwilę i przeanalizować swój typ urody, żeby mieć pewność, że peruka spełni marzenia. 

Jak dobrać perukę do karnacji

Jeśli ma się jasną skórę, można założyć ze karnacją jest w chłodnym odcieniu. Ciepła karnacja będzie oznaczała ciemniejszy kolor skóry. Na każdej kolory włosów będą wyglądały zupełnie inaczej. Ustalenie, jaką ma się karnacje, jest bardzo proste, wystarczy przyjrzeć się żyłom na nadgarstkach. Ciepła karnacja będzie miała żyły o zielonkawym odcieniu, chłodna karnacja będzie miała żyły niebieskie lub fioletowe. Jeżeli kolor żył nie jest oczywisty, może to oznaczać, że karnacja jest mieszana. Instynkt podpowiada, że posiadacze ciepłej karnacji powinni szukać ciepłych kolorów. Nie ma nic bardziej mylnego, powinno się ich unikać. Dla ciepłej karnacji dobrym wyborem będą kolory z odrobiną popioły, który uwydatni karnację. Dla chłonnej karnacji dobrym rozwiązaniem będą kolory cieplejsze, żeby nadać kontrastu. Kolor peruki musi dobrze współgrać z rodzajem karnacji, żeby podkreślić wszystkie zalety i zatuszować ewentualne niedoskonałości. 

Kolor oczu ma znaczenie

Dobrze dopasowany kolor peruki powinien pasować do karnacji oraz do koloru oczy. Nie zawsze jest to oczywiste i czasami ciężkie do zrealizowania. Warto poszukać informacji na  https://wigsss.com/sklep/. Jako pierwsze powinno się kierować dopasowaniem do karnacji, mając na uwadze, żeby wybrany kolor peruki podkreślał barwę tęczówki. Oczywiście nie można zapomnieć o oprawie oczu, czyli o brwiach i rzęsach. Jeżeli na co dzień używa się blond peruki, a posiada się ciemne brwi, warto pomyśleć o ich lekkim rozjaśnieniu. Taka zasada działa też w drugą stronę, jeżeli ma cię jasne brwi, a szuka się peruki o ciemniejszych kolorach, brwi należy przyciemnić z pomocą naturalnej henny. 

Jaką perukę wybrać do koloru oczu

Oczy o niebieskim kolorze są uważane za najbardziej uniwersalne, komponują się doskonale z większością kolorów włosów. Osoby o chłodnym typie urody i jasnej cerze mogą przemyśleć zakup peruki w kolorze platynowym. Oczy zielone doskonale będą podkreślone dzięki peruce w kolorze rudym. Innym ciekawym wyborem będzie truskawkowy blond lub odcieniami brązu. Posiadacze brązowych oczu będą najlepiej się prezentować w ciemnych i mocnych kolorach. Blond w wielu przypadkach może tworzyć nienaturalny kontrast. Jeżeli koniecznie chce się mieć blond perukę przy brązowych oczach, lepiej jest wybrać słowiański blond.