ziołowe tabletki

Jak działają ziołowe leki uspokajające?

Stajemy się mniej cierpliwi, szybciej się denerwujemy, pojawiają się kłopoty z usypianiem i kłopoty ze snem (kiepska jakość snu, bezsenność, częste wybudzenia), jemy większą ilość posiłków (zajadamy stres), lub wprost odwrotnie – brak apetytu, bóle brzucha, skurcze, wrzody, biegunka. To jedynie poszczególne objawy stresu, jakie mogą doprowadzać do dużych dolegliwości! Więc w sytuacji, gdy jest ogromne natężenie nerwowe należałoby wesprzeć się właściwym środkiem na uspokojenie, jaki natychmiast pomoże zmniejszyć objawy stresu lub zdenerwowania.

Ziołowe tabletki na uspokojenie – czym są?

Po ziołowe leki uspokajające sięgają osoby, jakie borykają się z czasową bezsennością, stresem, chwilowymi stanami podrażnienia oraz wahaniami nastrojów. Są to środki zupełnie naturalne oraz delikatne w oddziaływaniu, zawierające ekstrakty z różnorodnych ziół – np. melisy, waleriany, szyszki chmielu. Na ich korzyść świadczy też to, iż nie powodują senności, nie otumaniają, natomiast przede wszystkim nie uzależniają oraz nie wywołują poczucia rozbicia. Również większość ziołowych pigułek na ukojenie jest dostępna bez recepty.

Co należy wiedzieć o lekach uspokajających bez recepty?

Przede wszystkim należałoby zastanowić się, czy interwencja farmakologiczna jest nam w ogóle konieczna. W pewnych przypadkach starczą formy takie jak aktywność ruchowa, słuchanie muzyki relaksacyjnej lub po prostu zarezerwowanie części własnego czasu na relaks. Jeżeli owe zabiegi nie dają efektów, może to być czas na wizytę w aptece oraz zakup preparatów uspokajających. Odpowiednie tabletki na uspokojenie bez recepty mają przeważnie kompozycję elementów ziołowych.

Środki na uspokojenie z żeń-szeniem

Momentami stres, lęk oraz kiepskie nastawienie pochodzą z braku koncentracji. Brak energii, znużenie, zmęczenie i mniejsza kondycja ruchowa to niezbyt przyjemne objawy. By im przeciwdziałać można sięgnąć po środki dodające energii, np. preparaty mające korzeń żeń-szenia. Stosowanie ich pozytywnie oddziałuje na kontrolę masy, metabolizm, pomaga w walce ze stresem i przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia oraz wykończenia. Co więcej, żeń-szeń wspomaga odpowiednie działanie systemu immunologicznego oraz zachowanie kondycji ruchowej, w tymże seksualnej oraz psychicznej na odpowiednim poziomie.

Leki uspokajające natomiast ciąża

Wykorzystywane w okresie ciąży przechodzą poprzez łożysko oraz niestety mogą spowodować do wystąpienia rozszczepu podniebienia u płodu. Podane natomiast wprost przed porodem mogą się przyczyniać do schorzeń oddychania u dziecka. Więc również, ciężarne czy panie planujące ciąże, zażywające środki z owej kategorie, muszą być pod stałą opieką lekarza.